Musisz o tym pamiętać, kiedy decydujesz się na zmianę fryzury. Zasady, które poprawią wygląd i odejmą lat

Jeśli kobieta zmienia fryzurę, zmienia też swoje życie. Tak brzmi powiedzenie, które ma w sobie ziarno prawdy. Odpowiednio dobrana stylizacja włosów potrafi zdziałać cuda i diametralnie odmienić wygląd. Poprawnie obcięte włosy odejmą ci lat i poprawią rysy twarzy. Czego należy unikać, a czym się kierować?

Jaką fryzurę dobrać do swojej twarzy, aby wyglądać młodo i pięknie? Istnieje kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniej stylizacji włosów. Czego należy unikać? Okazuje się, że niewłaściwy kolor może nas postarzyć nawet o kilka lat. Przygotowaliśmy zbiór zasad, którymi należy się kierować, aby już zawsze wyglądać młodo i pięknie.

Zobacz wideo Szybki sposób na efektowną fryzurę

Modna fryzura odejmie ci lat

Przede wszystkim należy wiedzieć "co w trawie piszczy". Niemodne fryzury sprzed kilku lat sprawią, że nie będziemy wyglądać nowocześnie. Śledząc najnowsze trendy unikniemy modowej wpadki i będziemy wyglądać młodziej. Tyczy się to zarówno strzyżenia, jak i koloryzacji, ale w tym drugim przypadku należy być szczególnie ostrożnym.

Niewłaściwy kolor może dodać ci lat, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowany do odcienia skóry. Chłodne kolory bywa, że postarzają optycznie, jeśli skóra nie jest odpowiednio rozświetlona. Jasne tony nadadzą skórze blasku, dlatego polecamy miodowy blond, lub rudy. Dojrzałe włosy mają skłonność do opadania u nasady. Nie są już tak puszyste, jak kiedyś, dlatego trzeba dodać im objętości. Oklapnięte pasma będą sprawiały wrażenie skóry zmęczonej, pozbawionej energii. Fryzury typu bob, dodadzą ci energii i sprawią, że włosy pięknie się uniosą. Jeśli chcesz optycznie wysmuklić swoją twarz i odwrócić uwagę od zmarszczek, pomoże tutaj fryzura, której włosy będą nachylać się w kierunku podbródka. Lekko zawinięte do środka, nadadzą twarzy delikatności i wygładzenia.

Świetnie sprawdzi się tutaj również cieniowanie. Pomocne będzie lekkie tapirowanie włosów u nasady. Powstanie w ten sposób efekt włosów gęstych, które nadadzą rysom trójkątnego kształtu. Najważniejsze jest jednak nawilżenie włosów i odpowiednia pielęgnacja. Stanowi klucz, do młodego wyglądu, ponieważ dojrzałe włosy mają cechę matowienia. Aby pozostały lśniące, nie zapominaj o stosowaniu wcierek i olejków, aby cieszyć się ich pięknym i młodym wyglądem na długo. 

Modne ozdoby do włosów

Więcej o: