Te fryzury świetnie się sprawdzą na komunię. Przedstawiamy najładniejsze stylizacje komunijne

Komunia to wyjątkowy czas dla dziecka i rodziców. Oprócz odświętnego stroju, dużą wagę przykłada się również do uczesania. Dziewczynki często w tym celu zapuszczają włosy, aby w tym szczególnym dniu można je było efektownie uczesać. Które fryzury komunijne są najładniejsze?

Komunia to sakrament, który wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony duchowej. Tej niepowtarzalnej ceremonii towarzyszy podniosła atmosfera, bliscy oraz cykl przygotowań, do którego zaliczamy także skomponowanie odświętnej stylizacji. Piękny strój potrafi dopełnić elegancka fryzura, przy której fantazja nie zna granic. Przy eksperymentowaniu spotykamy się z różnymi skutkami, dlatego w tym dniu warto postawić na sprawdzone i reprezentacyjne fryzury. Które z nich to tak zwane pewniaki komunijne? 

Zobacz wideo Synek Izabeli Janachowskiej wręcza jej kwiaty

Jaka powinna być fryzura komunijna?

Przede wszystkim stosowna do okoliczności. Wygląd podczas tej ceremonii nie jest najważniejszy, dlatego warto postawić na dziewczęcą i subtelną propozycję, która podkreśli urok małej kobietki. Piękno podbiją kwieciste akcenty lub białe czy srebrne akcesoria do włosów. Są dostępne na tę okazję także spinki, wzbogacone elementami, które nawiązują do tego święta. Fryzura może mieć także dodatki pasujące do odświętnego stroju - na przykład biała sukienka z różowymi akcentami dobrze komponuje się z kwiatami w tym samym odcieniu lub opaską otoczoną połyskującą wstążką. Wybór dodatków to prawdziwa uciecha dla dziewczynek. 

 

Najładniejsze fryzury komunijne - włosy spięte czy rozpuszczone?

Przy długich pasmach doskonale prezentują się delikatne fale. Powoli odchodzi się od mocnego skrętu, który pamięta z pewnością większość mam ze swoich komunii. Takie włosy można ozdobić płatkami kwiatów lub żabkami z białymi różyczkami - efekt bardzo dziewczęcy! Im prostsze włosy, tym większe pole do popisu jeśli chodzi o ozdoby. Głowę dziewczynek może przyozdobić wianek z żywych lub sztucznych kwiatów. Najlepiej o białym zabarwieniu. Rozpuszczone włosy urozmaicimy także za pomocą małego warkoczyka lub kilku splotów, które będą swobodnie okalały twarz. Można w warkocz wpleść cienką tasiemkę. 

Pojedynczy warkocz, na przykład holenderski wygląda rewelacyjnie i bardzo szykownie, zwłaszcza w towarzystwie świeżych kwiatów. To propozycja dla tych dam, które nie lubią się stroić i cenią sobie wygodę. Komunie przypadają przeważnie w upalne dni, dlatego wszelkie spięcia są dobrym rozwiązaniem. Gracji nada także wysoki kok, który można przyozdobić wiankiem. Włosy w takim ułożeniu warto pokryć delikatną warstwą lakieru z drobinkami. Gwarantuje on bajkowy efekt. Dla zwolenniczek klasyki pozostaje ponadczasowy wianek, który jest dla włosów niczym korona. Wymaga precyzji i skupienia, ale warto się do tego procesu przyłożyć ze względu na spektakularny rezultat. Wianek nie wymaga wielu ozdób. Wystarczy mały kwiatek bądź ozdobna spinka.

Zobacz także: Dziecięce kamizelki modne w tym sezonie!

Więcej o: