Modne krótkie fryzury dla dojrzałych kobiet. Są bardzo stylowe i kobiece. Optycznie odejmują lat!

Modne krótkie fryzury dla dojrzałych kobiet, czyli bob (ewentualnie jego przedłużona odmiana - collarbone bob) oraz pixie cut. Jak wyglądają takie fryzury, które odejmują lat? Odpowiedź w naszym tekście.

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet to przede wszystkim te krótkie, ponieważ taka długość włosów najlepiej odejmuje lat i dodaje młodszego, promiennego wyglądu. Ponadto włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki przegląd modnych i jednocześnie odmładzających fryzur.

Zobacz wideo

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet - krótkie fryzury

Długie włosy są piękne i bardzo kobiece, niestety nie są najlepszym wyborem dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie postarzają. Dlatego należy ich unikać. Dojrzałe kobiety powinny zatem postawić na krótkie włosy, które dodatkowo odejmą im lat. Jakie krótkie fryzury będą modne w sezonie wiosna/lato 2021? Tego dowiesz się z naszego tekstu. Pamiętaj, że odpowiednio dobrana fryzura potrafi skutecznie odjąć bądź też niestety w drugą stronę dodać lat.

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet - klasyczny bob lub collarbone bob (lob)

Bob to uniwersalna fryzura, która pasuje kobietom w każdym wieku. Włosy sięgające linii brody (z grzywką lub bez) są kobiece, łatwo się układają i w dodatku nie wymagają skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Fryzura na tzw. boba pasuje praktycznie każdemu i nie wychodzi z mody - jest ponadczasową klasyką.

Możesz też ewentualnie postawić na jego nowszą wersję, czyli na fryzurę collarbone bob. Jest to bob tylko w nieco przedłużonej wersji, w której włosy sięgają do obojczyków. Jeśli są dobrze obcięte, same układają się bez większych problemów.

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet - pixie cut

Pixie cut to fryzura, która prym wiodła w latach 60. XX wieku i właśnie powraca do łask. To bardzo krótkie i radykalne obcięcie włosów. Wbrew pozorom taka fryzura pixie cut jest bardzo kobieca, stylowa, a do tego niezwykle praktyczna i łatwa w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Sprawdzi się idealnie zarówno do pracy, jak również na co dzień. No i przede wszystkim odmładza!

Pixie cut to fryzura, w której włosy są bardzo krótkie. Cięcie jest jednak przy tym delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura jest bardzo lekka, a optycznie wygląda, jakby miała większą objętość. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Więcej o: