Tłuste włosy i łupież tuż po umyciu włosów Oto błędy, które prawdopodobnie popełniasz

Po umyciu włosów twoje włosy szybko robią się nieświeże, strączkują lub pojawia się łupież? Niestety jest to problem wielu kobiet, który bardzo często wynika z niewłaściwej pielęgnacji. Jednak nieestetycznie sklejonym kosmykom, które tuż po myciu wyglądają jakby były tłuste czy pojawieniu się łupieżu można skutecznie zapobiec. Wystarczy wyeliminować popularne błędy w pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Tłuste włosy czy łupież pojawiający się zaraz po umyciu głowy bardzo często bywa konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Mowa o nadużywaniu kosmetyków stylizujących i koloryzujących, źle dobranym i stosowanym szamponie, niewystarczająco dokładnym spłukiwaniu szamponów oraz odżywek do włosów, myciu włosów zbyt gorącą wodą czy przegrzewaniu skóry głowy suszarką. Oto zasady, które należy stosować, by włosy były zdrowe, lśniące i bez łupieżu.

Zawsze rozwadniaj i dokładnie spłukuj szampon

Niedokładnie spłukany szampon, który pozostał na włosach, to najczęstsza przyczyna łupieżu i zlepiania się włosów w nieestetyczne strąki, przez co włosy wyglądają na tłuste nawet po myciu. Powodem niedokładnego spłukiwania produktu jest jego błędne użycie. Niewiele osób o tym wie, ale szampon należy zawsze rozwodnić przed jego aplikacją na skórę głowy. Dzięki temu unikniesz strączkowania, a także podrażnienia skóry głowy.

Wczesuj odżywkę we włosy i obficie spłukuj

Jeśli na włosy nakładamy zbyt dużo odżywki lub maski i w dodatku nie wczesujemy jej przeznaczonym do tego grzebieniem, podczas spłukiwania istnieje duże ryzyko, że we włosach pozostanie porcja niespłukanego produktu, który sprawi, że włosy i skóra głowy po umyciu wcale nie będą wyglądać dobrze. Aby tego uniknąć, pamiętaj o dokładnym rozczesaniu włosów przed ich myciem, następnie nałożeniem odpowiedniej ilości odżywki, dokładnym wczesaniu jej we włosy i obfitym spłukaniu.

Dbaj o nawilżenie skóry głowy

Zdrowa i zadbana skóra głowy, to włosy w dobrej kondycji. Jeśli dbasz o swoje włosy nakładając na nie maski, odżywki czy oleje, pamiętaj również, by regularnie dbać o nawilżenie skóry głowy i skalpu. Świetnie sprawdzi się w tym celu np. żel aloesowy czy wcierki. Pamiętaj jednak, by były to dobrej jakości produkty, a wcierki nie zawierały alkoholu, który może nadmiernie wysuszać skórę głowy.

Uważaj na ilość nakładanych silikonów

Uczucie nieświeżych włosów mogą również powodować nadbudowane silikony, które bardzo łatwo przedawkować, ponieważ znajdują się w wielu produktach pielęgnacyjnych. Zupełnie nieświadomie można umyć skórę głowy szamponem z silikonami, później nałożyć silikonową odżywkę, a na koniec zaaplikować silikonowe serum. Pamiętaj zatem, by od czasu do czasu zastosować silniej czyszczący szampon z SLS/SLES, który oczyści włosy i skórę z nadbudowanych silikonów. 

Więcej o: