Doskwierają ci włosy puszące się, splątane i łamliwe? Postaw na olej, który uelastycznia pasma

Na rynku mamy obecnie mnóstwo olejów roślinnych o zbawiennych dla zdrowia i urody właściwościach. Wśród nich znajduje się remedium na włosy, które są bardzo łamliwe. Ten specyfik zaskakuje efektami. O którym oleju mowa?

Szukasz rozwiązania dla puszących się włosów? Postaw na bogactwo świata roślin, który to w wielu kwestiach wygrywa z drogeryjnymi produktami. Oleje można stosować nie tylko na włosy, ale i na twarz oraz całe ciało. Dziś przybliżymy drogocenne właściwości prawdziwego daru natury. 

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Olej konopny - dobry na włosy i skórę głowy

Dzięki zawartości witamin A, D i E chroni komórki przed utlenieniem oraz dostarcza wielu składników odżywczych. Zawiera ponadto nienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3, omega-6 i omega-9. Ma także w składzie niewielką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych. Olej konopny przyczynia się do zachowania równowagi lipidowej i poprawienia struktury włosa. Stawiajmy na taki, który jest w czystej postaci, bez protein i silikonów. Naturalny olej ma wiele składników mineralnych, które są potrzebne naszym włosom. Co dobrego czyni z naszymi włosami?

  • chroni pasma przed niską i wysoką temperaturą - od teraz Twoim włosom nie będą straszne mrozy i upały
  • zauważalnie uelastycznia włosy - nie łamią się tak szybko i są odporne na stylizowanie, na przykład za pomocą okrągłej szczotki i ciepłego strumienia suszarki
  • nadaje pasmom blasku, który utrzymuje się na długo przy cyklicznym stosowaniu
  • chroni końcówki przed rozdwajaniem się - pamiętaj oprócz olejowania warto je także regularnie podcinać u fryzjera
  • nawilża włosy lepiej niż drogeryjna odżywka - ta druga może być jedynie dodatkiem do codziennej pielęgnacji
  • reguluje produkcję sebum - czyli pomoże włosom przetłuszczającym się 
  • nabłyszcza włosy, dzięki czemu zyskują tak zwany lustrzany blask
  • pomaga w walce z łupieżem - nie tylko szampon przeciwłupieżowy to antidotum na tę dolegliwość

Jak stosować olej konopny?

Tego oleju możesz używać do olejowania na sucho lub na mokro. Pokryj preparatem całe włosy. W przypadku przetłuszczających się kosmyków postaw na pokrycie olejem włosów tylko na długości. Możemy pozostawić ten kosmetyk 10 minut na włosach lub na całą noc. Po tym czasie dokładnie płuczemy całość, oczyszczamy włosy szamponem i wmasowujemy odżywkę. Drugim sposobem korzystania z drogocennych właściwości oleju konopnego jest bowling, czyli zanurzenie włosów w misce z wodą i kroplami specyfiku. Po takim płukaniu głowy myjemy włosy w tradycyjny sposób. Możemy również nałożyć olej jedynie na końcówki. Zmywamy po 15 minutach. 

Olej konopny znajdziesz w szamponach, odżywkach i maskach, ale najskuteczniej działa oczywiście w postaci czystej. Dobrze jest jednak uzupełnić codzienną pielęgnację tego typu produktami, aby nasze włosy były lśniące i zdrowe. 

Więcej o: