Farbujesz włosy w domowych warunkach? O tych zasadach powinnaś zawsze pamiętać

Przy koloryzacjach, które wymagają częstego odnawiania ze względu na pojawiający się odrost, możemy poradzić sobie samodzielnie. W domowych warunkach nałożysz farbę w prawidłowy sposób, jeżeli bedziesz dokonywała tego zabiegu w oparciu o poniższe zasady. O czym warto pamiętać?

Farbowanie ożywia włosy, nadaje blasku i oczywiście kryje odrost, który u niektórych pań może być siwizną. Wybór koloru jest tak samo ważny jak pozostałe reguły domowej koloryzacji. Ten zabieg może stać się prosty, przyjemny i efektowny, jeżeli będziesz pamiętała o stosownych krokach. Na czym polegają? Prezentujemy przewodnik po domowym farbowaniu.

Zobacz wideo Czy farbowanie włosów w ciąży może być niebezpieczne?

Domowe farbowanie włosów - o tym należy pamiętać

1. Wybór preparatu - zależy Ci na mocnej zmianie koloru czy delikatnym podkreśleniu natury? Przy pierwszej koloryzacji postaw na farbę, a przy drugiej na delikatną szamponetkę. Nie zawsze potrzebny jest silny kosmetyk. Ciekawą alternatywą dla farby jest także krem koloryzujący, który zyskuje na popularności. To środek, który utrzymuje się przez kilka tygodni. Zachwyca niepowtarzalnym blaskiem. 

2. Stawiaj na produkty, które nie różnią się mocno od Twojego naturalnego koloru włosów, na przykład dwa lub trzy tony ciemniejsze. W przypadku rozjaśniania udaj się do fryzjera - ten zabieg uda się tylko i wyłącznie przy pomocy profesjonalisty.

3. Pojedyncze siwe włosy, które pojawiają się już u młodych dziewczyn, wcale nie potrzebują farby. Wybierz w celu zakrycia niepożądanego koloru szampon koloryzujący, który ukryje siwy akcent oraz nie zniszczy włosów.

4. Przy pierwszym farbowaniu nie zapomnij o próbie uczuleniowej. Być może masz alergię na jeden ze składników farby lub innego preparatu. Tym sposobem unikniesz katastrofy.

siwe włosy Nie farbuj siwych włosów! Te fryzury odmłodzą cię o kilka lat i są bardzo modne

Zasady, którymi należy się kierować podczas aplikacji produktu

1. Farbując włosy u nasady, posmaruj czoło i skronie tłustym kremem - nie pofarbujesz dzięki temu skóry. Załóż rękawiczki i uważaj na oczy. 

2. Nakładaj specyfik stopniowo za pomocą grzebienia. Pasmo po paśmie. W trudno dostępnych miejscach pomoże również szczoteczka do zębów. Nie śpiesz się z tym procesem. Wykonuj precyzyjne ruchy. 

3. Trzymaj kosmetyk tyle czasu, na ile wskazał producent. Nałóż na taki stan włosa, jaki jest wskazany na opakowaniu. Jedne farby muszą być nakładane na włosy suche, drugie na wilgotne. Ważne, aby pasma były czyste, ponieważ przetłuszczone kosmyki mogą zmieni kolor farby. 

4. Utrwalaj odcień farby na co dzień, stosując kosmetyki do włosów farbowanych. Blondynkom pomoże na przykład fioletowa pigmentacja. Dzięki temu ochronią się przed żółtym, miodowym odcieniem. Takim produktem można potraktować włosy bezpośrednio po farbowaniu.

5. Zabarwienia na skórze usuniesz płatkiem kosmetycznym z odrobiną spirytusu. Pamiętaj oczywiście o tym, że przed farbowaniem należy wyleczyć wszelkie stany zapalne w tej okolicy. 

Grzywka Najmodniejsze grzywki na wiosnę 2021. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią dla siebie

Więcej o: