Joanna Opozda zdradza swój sposób na zdrowe i lśniące włosy. Kluczowy jest jeden składnik

Joanna Opozda to jedna z najpiękniejszych polskich aktorek. Wiele kobiet zastanawia się, w czym tkwi sekret jej perfekcyjnej tafli włosów. Niedawno gwiazda zdradziła, że w pielęgnacji używa składnika, który naprawił jej zniszczone pasma. Jakiego? Może was zaskoczyć.

Życie aktorki wcale nie jest tak perfekcyjne, jak mogłoby się wydawać. Częsta zmiana fryzury, przeróżne eksperymenty, tony lakieru i innych kosmetyków podtrzymujących trwałość kosmyków sprawia, że ich włosy często bardzo szybko ulegają procesom niszczenia. Każda gwiazda, która miała do czynienia z tego typu zabiegami, musiała znaleźć sposób na to, by chronić swoje pasma. Joanna Opozda zdradziła niedawno, że w codziennej pielęgnacji sprawdza jej się składnik, który prawdopodobnie nigdy nie przyszedłby nam do głowy.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Joanna Opozda zdradza swój sposób na lśniące włosy

Joanna Opozda jest bardzo aktywna na social mediach. Chętnie dzieli się z fanami swoim życiem zawodowym i przemyca smaczki codzienności. Niedawno na jej Instagramie pojawiło się Q&A, na którym odpowiedziała na nurtujące fanów pytania. Jedno z nich dotyczyło pielęgnacji włosów. Aktorka bez skrupułów zdradziła, co pomaga jej w zadbaniu o ich dobrą formę:

Dziękuję, staram się dbać o nie od zewnątrz i od wewnątrz. Swojego czasu miałam ogromne problemy z wypadaniem. Przez przypadek odkryłam, że na włosy pomaga mi melatonina. Brałam ją na noc, żeby lepiej spać. Włosy zaczęły rosnąć jak szalone. Później zaczęłam gdzieś czytać na ten temat i faktycznie melatonina działa na wypadające włosy – przyznała.

Joanna OpozdaJoanna Opozda instagram.com@asiaopozda

Melatonina - jakie ma właściwości pielęgnacyjne?

Melatonina jeszcze niedawno uważana była za hormon regulujący ludzkie funkcje życiowe i stany depresyjne. Tymczasem ostatnie badania dowodzą, że świetnie sprawdza się jako składnik odmładzający skórę i pobudzający wzrost włosów. Używanie jej w codziennej pielęgnacji zapewni nam także zmniejszenie przetłuszczania się kosmyków i uniknięcia łojotoku skóry głowy. Nic dziwnego, że marki kosmetyczne coraz częściej sięgają po nią podczas tworzenia wyspecjalizowanych kosmetyków. Jak widać na przykładzie Joanny Opozdy, warto się nad nimi zastanowić. 

Więcej o: