Farbujesz włosy w domowym zaciszu? Uważaj na te pułapki!

Z farbowaniem włosów w domu mierzy się obecnie wiele kobiet. Kluczem do sukcesu jest właściwy produkt i technika. Przy tym procesie czyha na nas wiele pułapek, na które trzeba uważać. Jak z sukcesem farbować włosy w domu?

Do samodzielnego farbowania włosów potrzeba wprawy. Nic dziwnego, że część z nas decyduje się w tym celu na odwiedzenie fryzjera. Ekspert wykona ten zabieg szybko i efektownie. Obecnie, jesteśmy zmuszone radzić sobie z włosami w domu. Na jakie pułapki należy uważać przy farbowaniu włosów?

Zobacz wideo Nie wiesz, jak ujarzmić kręcone włosy? Ten przeplatany kucyk jest banalnie prosty i efektowny

Farbowanie włosów w domu - pułapki

  • Pomarańczowe włosy to zmora wielu blondynek. Pragniesz za wszelką cenę uzyskać platynę w domu? Dobrze, ale licz się z tym, że pasma ulegną zniszczeniu. W tym celu wybierz rozjaśniacz i kosmetyki, które zapobiegają kruszeniu się włosa. Kuracja przeprowadzona zbyt krótko może spowodować pomarańczowy ton. 
  • Złe przygotowanie - zanim przystąpisz to farbowania zgromadź wszystkie potrzebne akcesoria: pędzel, grzebień, rękawiczki, klamrę i ręcznik. Następnie rozmieszaj składniki w misce zgodnie z instrukcją i nałóż miksturę bezpośrednio na włosy. Nie czekaj z tym procesem. Wymieszane substancje koloryzujące mogą się utlenić, jeśli będziesz zwlekała z ich nałożeniem.
  • Mieszanie farb - może nastąpić problem, kiedy po koloryzacji farbą naturalną, zbyt szybko zdecydujesz się na chemiczną. Efekt finalny może Cię negatywnie zaskoczyć. Między farbowaniami należy odczekać minimum miesiąc. 
  • Rozkładanie koloru musi przebiegać równomiernie. Nie możesz dopuścić do sytuacji, kiedy pod koniec farbowania miseczka będzie opróżniona z substancji koloryzujących. Jednolity odcień uzyskasz po rozprowadzaniu farby w równych ilościach. Do włosów krótkich wybierz jedno opakowanie produktu, a do długich - dwa.
  • Ukrywanie siwizny - pierwsze siwe włosy zakryjesz farbowaniem miejscowym, a nie całościowym. Jak się do tego zabrać? Wmasuj najpierw odżywkę we włosy, które nie mają Twojego koloru. Osłabi ona działanie farby. Następnie nałóż farbę u nasady i pod koniec farbowania umieść preparat na długości. Postępuj później według instrukcji z opakowania.
  • Czytanie instrukcji - tego kroku nigdy nie pomijaj. Każdy producent przygotował inne zasady, dlatego przed farbowaniem uważnie je przeczytaj. 

Jak dbać o farbowane włosy?

Postaw na kosmetyki, które podtrzymują kolor - na przykład na maseczki wzbogacone kolorowym pigmentem. Dzięki nim unikniesz niepożądanej tonacji. Nawilżaj włosy, ponieważ farbowane pasma są przesuszone i bardziej podatne na złamania. Pamiętaj również o olejowaniu, które przynosi rewelacyjne efekty, a wiele nie kosztuje. Wystarczy kupić olej lub sięgnąć po ten, który masz aktualnie w kuchni. Nie zapominaj o regularnym podcinaniu końcówek - fryzjerzy zalecają strzyżenie co trzy miesiące, dla uniknięcia rozdwojonych końcówek. 

Więcej o: