Dzięki tym sposobom twoje włosy będą uniesione i gęste. Poznaj trzy triki na spektakularną objętość

Jak podnieść włosy u nasady? To pytanie nurtuje wiele z nas. Istnieje wiele kosmetyków, które mają zapewnić nam wymarzony efekt, ale nie wszystkie z nich działają tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Przedstawiamy wam trzy metody, które okazują się niezawodne podczas walki o gęste pasma.

Gęste i bujne włosy to marzenie wielu kobiet. Chcemy wyglądać jak prawdziwe gwiazdy i z satysfakcją wymachiwać sprężystymi pasmami, idealnie odbitymi od nasady. I choć nie wszystkie z nas natura obdarzyła tego typu komplementem, istnieją kosmetyki, dzięki którym ten efekt staje się ogólnodostępny. Od czego powinnyśmy zacząć? Warto wziąć pod uwagę typ włosa.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Jak podnieść włosy u nasady? Dzięki tym metodom twoje pasma będą gęste i sprężyste

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę wymagają od nas nasze pasma. Jeśli są cienkie i delikatne na pewno potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Nie uda nam się osiągnąć wymarzonego efektu bez profesjonalnej pielęgnacji. Przy czy słowo „prosfesjonalne” możemy wziąć w niewielki nawias. Najważniejsze jest to, aby kosmetyki, których rutynowo używamy, były dobrane do typu włosów.

Zacznijmy więc od wyboru szamponu. Drogeryjne półki pękają od przeróżnych produktów, które mają zapewnić nam dodatkową objętość. Zwróćcie jednak uwagę na ich skład – niektóre z nich mogą okazać się małymi oszustami. Wszystkie kosmetyki pozbawione wszelkiego rodzaju silikonów i polyquatów zazwyczaj są bezpieczniejsze od tych, które mają te składniki na tyle opakowania. Jeśli zależy ci na podniesieniu włosów u nasady, możesz zdecydować się na dodanie do szamponu glinki. Czasami zdarza się, że nasze pasma stają się oklapnięte. Może mieć to związek z niewłaściwym lub niedokładnym spłukaniem z nich kosmetyków do pielęgnacji. Zadbaj więc o to, aby pozbyć się ich bardzo skrupulatnie.

Trzy sposoby na uniesienie włosów u nasady. Liczy się technika

Zaraz po umyciu włosów powinnaś przystąpić do ich dokładnego wysuszenia –  z odpowiednią techniką. Najlepiej jest zdecydować się użycie suszarki od przodu głowy w kierunku tyłu i od dołu ku górze. Na początku jednak skup się przede wszystkim na nasadzie, czyli na skórze głowy. Podziel włosy na kilka małych warstw i dokładnie zaopiekuj się każdą z nich, używając sposobu, który opisałyśmy powyżej.

Możesz także zdecydować się na użycie wałków do włosów. Co prawda będzie to wymagało od ciebie większej ilości czasu, ale efekt z pewnością będzie bardziej widoczny. Po dokładnym wysuszeniu pasm nawiń je u nasady na wałki – przy czym pamiętaj, że im większa średnica wałka, tym dłuższe kosmyki. Nawijaj je od tyłu głowy w kierunku dół – góra. Wystarczy przetrzymać je na włosach ok. 20 minut, a z pewnością będą doskonale uniesione. Całość utrwal lakierem dla trwalszego efektu.

Mikrokarbownica to jeden z najtrwalszych sposobów, ale wymaga od nas specjalnego sprzętu. Wałki możemy kupić za grosze w każdej drogerii, mikrokarbownica to nieco większy wydatek. Trzeba także pamiętać o tym, że przed jej użyciem powinnaś zaaplikować na włosy odpowiednie kosmetyki termoochornne, aby pasma nie uległy zniszczeniu. Ten sposób polega na delikatnym „gofrowaniu” włosów u nasady, omijając najbardziej wierzchnią warstwę włosów. Nie rób tego na co dzień. Każde traktowanie kosmyków wysoką temperaturą odbije się na ich kondycji.

Więcej o: