Jak samodzielnie obciąć włosy? Dzięki tym poradom twoje włosy będą wyglądały jak prosto od fryzjera!

Samodzielne obcięcie włosów to nie lada wyzwanie. Wymaga precyzji i pewnej ręki. Przygotowałyśmy dla was kilka porad, dzięki którym to zadanie będzie odrobinę łatwiejsze. Powodzenia!

Pandemia koronawirusa nie jest dla nas łaskawa. Zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerów stało się dla nas, kobiet piętą achillesową. Bo jak zadbać o siebie, gdy wszyscy specjaliści ze łzami w oczach stawiają w drzwiach swoich salonów napis „Zamknięte”? Pozostają nam domowe sposoby. A może popatrzymy na to inaczej? Być może drzemie w nas nieodkryty talent fryzjerski? Czas się o tym przekonać. Jeśli twoje włosy aż proszą się o odświeżenie, spróbuj sama o nie zadbać. Zdradzamy wam kilka trików na to, jak obciąć swoje pasma samodzielnie.

Zobacz wideo Marina Łuczenko-Szczęsna pokazała, jak sama obcina włosy w pełnię księżyca

Jak samodzielnie obciąć włosy?  Tych kroków nie możesz pominąć

Tak to czasami bywa, że życie zmusza nas do podjęcia ryzykownych decyzji. Ale pamiętajmy – bez ryzyka nie ma zabawy. Samodzielne obcięcie włosów z pewnością budzi grozę w wielu z nas. Na spokojnie, włosy odrastają. Tymczasem przygotowaliśmy dla was kilka porad, dzięki którym ta trudna misja zakończy się sukcesem. Od czego zacząć?

Na samym początku dokładnie umyj włosy, rozczesz je na mokro i podziel na równe części. Zacznij od przedziałka na środku głowy, a następnie oddziel wszystkie pasma od czoła aż po kark. Powstałe połówki podziel na kilka mniejszych. To znacznie ułatwi ci ich obcięcie. Kolejny krok to sięgnięcie po nożyczki – na razie tylko po nie sięgnij. Zastanów się nad tym, na jakiej długości ci zależy. Zgodnie z radami profesjonalistów, najlepiej jest nie ścinać samodzielnie większej długości niż 2 cm. Taka decyzja zapewni ci bezpieczeństwo wizualne, a rozdwojone końcówki i tak odejdą siną w dal. Obcinanie pasm zacznij od karku, a następnie kolejno kieruj się w kierunku czubka głowy. Włosy, które masz najbliżej twarzy, podziel na dwie sekcje i tnij jedna po drugiej. Na koniec upewnij się, że długość włosów z każdej strony jest jednakowa.

Doskonałe kosmetyki do pielęgnacji włosów znajdziesz TUTAJ >>> 

Jak samodzielnie obciąć grzywkę? Porady ekspertów

Dużo mniejszym wzywaniem wydaje się być obcinanie grzywki. Słynny fryzjer, Nathaniel Hawkins, zaznacza jednak, że w rzeczywistości to zadanie jest najbardziej problematyczne. Równe przycięcie grzywki wymaga wprawy i dużej precyzji. W związku  z tym radzi, aby dwa razy zastanowić się nad tym, czy naprawdę jest to konieczny zabieg. Dlaczego?

Grzywka rośnie wolno, a wszelkie jej mankamenty trudno ukryć. Wszystkie historie spektakularnych katastrof z grzywką w roli głównej zaczynały się od impulsu, żeby koniecznie ją skrócić – tu i teraz. Osobiście zalecam, by najpierw spróbować samodzielnie zafarbować włosy, a dopiero później zabierać się za ich obcinanie – mówi w rozmowie z Harper’s Bazaar.

Jeśli jednak jesteśmy pewne, że więcej nie wytrzymamy, a nasza grzywka krzyczy o podcięcie, mamy dwie złote rady, które mogą wam ułatwić nieco tę misję.

  1. Grzywkę obcinaj tylko na suchych włosach. Jeśli ją zmoczymy, obcięta długość może nas zmylić, ponieważ po wysuszeniu znacznie się podniesie.
  2. Nigdy nie obcinaj samodzielnie więcej niż pół centymetra
Więcej o: