Najbardziej postarzające i kiczowate fryzury. Nie noś ich więcej, bo dodają nawet 15 lat!

Każda kobieta powinna pamiętać, że fryzury potrafią zarówno odejmować, jak i dodawać lat. Co więcej, niektóre trendy w stylizacji są dawno niemodne i kojarzą się z kiczem, zatem warto zapomnieć o nich raz na zawsze. Oto fryzury, które ani nie są już modne, ani nie wyglądają dobrze u żadnej kobiety. Unikaj ich, jeśli nie chcesz wizualnie dodać sobie nawet 15 lat.

Są takie fryzury, które niezależnie od kształtu twarzy, typu urody czy wieku, po prostu nie wyglądają dobrze u nikogo. Zamiast podkreślać urodę i być ozdobą, działają na niekorzyść, uwydatniając wszelkie niedoskonałości czy oznaki upływającego czasu. Choć finalnie każda kobieta sama decyduje się na to, co nosi na swojej głowie, warto wiedzieć, których stylizacji oraz koloryzacji unikać, by wizualnie nie dodawać sobie lat. 

Zobacz wideo Jak zrobić piękne loki za pomocą prostownicy? Wyjaśniamy

Żółty blond a'la Barbie

Choć nie każda z nas urodziła się blondynką, to dzięki dzisiejszym możliwościom produktów fryzjerskich, każda może się nią stać. Odcień blondu ma jednak ogromne znaczenie. Nieodpowiednio rozjaśniony i żółty blond przypominający ten, który bardzo często możemy zobaczyć u lalek Barbie to jedna z gorszych opcji, jaką możesz sobie zafundować. Odcień blondu powinien być dopasowany zarówno do koloru naturalnych kosmyków, odcienia cery, a także oprawy oczu. Źle dobrany odcień blondu postarza i wyglada kiczowato.

Blond bob z grzywką Ta fryzura doda Ci świeżości i młodzieńczości. Postaw na Blond bob z grzywką

Trwała ondulacja rodem z lat 80.

To stylizacja włosów, która szczyt swojej popularności osiągnęła w latach 80. i wówczas była topowym trendem. Decyzję o zrobieniu trwałej podejmowało wiele pań, a w rodzinnych albumach z pewnością znaleźć można niejedną kobietę w tych charakterystycznych lokach. Z czasem jednak szał na trwałą nieco osłabł, aż wreszcie zaczęła kojarzyć się z kiczem i brakiem gustu - zwłaszcza noszona na krótkich włosach. 

Wielokolorowy baleyage

Pasemka składające się z wielu odcieni od bardzo jasnego blondu do czerni? Temu należy powiedzieć stanowcze nie! To koloryzacja, która na początku lat dwutysięcznych była prawdziwym hitem. Nosiły ją takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera. Nic więc dziwnego, że zrobiła furorę wśród kobiet na całym świecie. Obecnie jednak kojarzy się z kiczem i nie ma nic wspólnego z panującą modą.

Farbowanie włosów Farbujesz włosy w domowym zaciszu? Uważaj na te pułapki!

Natapirowane i mocno utrwalone lakierem włosy

Zbyt duża objętość tworząca hełm na włosach naprawdę nie wygląda dobrze. Mocno natapirowanym fryzurom towarzyszą zwykle ogromne ilości lakieru do włosów, co bardzo dodaje lat! Ponadto, zbyt częste tapirowanie kosmyków powoduje znaczne osłabienie ich kondycji. 

Więcej o: