Modne fryzury do okrągłej twarzy. Te stylizacje włosów optycznie wyszczuplają

Modne fryzury do okrągłej twarzy to przede wszystkim lob, asymetria, grzywka oraz wszelkie stylizacje włosów, które dodają im objętości. Dzięki nim optycznie wyszczuplisz twarz i nadasz jej lepsze proporcje.

Modne fryzury do okrągłej twarzy. Specjalnie dla was przygotowaliśmy ich krótkie zestawienie, zgodne z najnowszymi i najbardziej gorącymi trendami. Warto wiedzieć, że okrągły kształt twarzy, często zwany jest "baby face", a to dlatego, że odejmuje lat i nadaje bardziej młodzieńczego wyrazu. Odpowiednie fryzury sprawią, że okrągła twarz będzie miała bardziej wyostrzone rysy, dzięki czemu będzie wyszczuplona i w efekcie zyska bardziej proporcjonalny kształt.

Zobacz wideo

Modne fryzury do okrągłej twarzy - lob, czyli long bob

Lob, inaczej long bob, to modna fryzura, która idealnie nadaje się dla kobiet o okrągłej twarzy. Jak wygląda taka popularna stylizacja włosów? Jak sama nazwa wskazuje, jest to odmiana uniwersalnej i ponadczasowej fryzury bob, tylko w nieco przedłużonej wersji. Lob to stylizacja włosów, w której te sięgają mniej więcej obojczyków, a nie standardowo brody. Warto jednak pamiętać, żeby w takiej modnej fryzurze do okrągłej twarzy unikać cieniowania włosów. Zdecydowanie lepiej jest postawić na proste i równe cięcie.

Modne fryzury do okrągłej twarzy - asymetria

Dobrym rozwiązaniem dla posiadaczek okrągłej twarzy, które chcą ją wyszczuplić, są fryzury asymetryczne. Jeśli nie chcesz jednak obcinać włosów ani też radykalnie zmieniać fryzury, wystarczy, że zmienisz przedziałek ze środka na lewą lub prawą stronę. Możesz także zdecydować się na odważniejsze cięcie i postawić na włosy dłuższe z przodu, zaś krótsze z tyłu. 

Modne fryzury do okrągłej twarzy - grzywka

Jeśli masz okrągłą twarz i chcesz ją wyszczuplić, postaw na grzywkę. Ale nie taką, która jest prosta i zasłania całe czoło. To da ci efekt przeciwny do zamierzonego. Jeśli chcesz optycznie wyszczuplić okrągłą twarz, postaw na asymetryczną grzywkę bądź też taką na bok. Warto wiedzieć, że w tym sezonie grzywka jest bardzo modna, szczególnie taka w nieco niedbałym i bałaganiarskim wydaniu.

Modne fryzury do okrągłej twarzy - przedziałek

Dobrym rozwiązaniem dla posiadaczek okrągłej twarzy, które chcą ją wyszczuplić, jest przedziałek na boku. Absolutnie zrezygnuj z tego po środku. 

Modne fryzury do okrągłej twarzy - objętość

Przy okrągłej twarzy należy unikać prostych, przyklapniętych i przylegający do twarzy pasm. Aby odjąć sobie optycznie kilka kilogramów, warto stawiać raczej na miękkie, delikatne i naturalne fale oraz uniesienie włosów u nasady. Jeśli masz okrągłą twarz i chcesz ją optycznie wyszczuplić, postaw na tapirowane włosy - taki bardzo prosty i szybki trik doda centymetrów na wysokości i zwęzi twarz po bokach. Dzięki temu zyskasz lepsze proporcje i optyczne wyszczuplenie twarzy. Możesz też postawić na wysokie upięcia.

Więcej o: