Sól Epsom bardzo często zwana jest również solą gorzką bądź też angielską. Te niepozornie wyglądające kryształki znane są przede wszystkim ze swoich zdrowotnych i pielęgnacyjnych, kosmetycznych właściwości. Co ciekawe, sól Epsom można stosować zarówno jako produkt podawany zewnętrznie np. na skórę, jak również doustnie (podawany wewnętrznie) np. wspomagająco przy zaparciach.
Mało kto wie, że sól Epsom od lat stosowana jest również jako doskonały kosmetyk domowej roboty, służący do pielęgnacji włosów. Co ważne, jest naprawdę skuteczny i przede wszystkim tani. Jak sól Epsom działa na włosy? Jak ją stosować, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.
Sól Epsom ma szerokie zastosowanie przede wszystkim w celach medycznych. Działa m.in. przeciwbólowo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Kąpiel z dodatkiem soli Epsom pomaga niwelować oznaki przemęczenia czy stresu i generalnie ma działanie relaksujące.
Produkt ten zalecany jest również do stosowania na skórę tłustą, ze skłonnością do łojotoku oraz z trądzikiem - poprawia jej stan. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, sól Epsom idealnie nadaje się również do taniej, prostej, naturalnej i domowej pielęgnacji włosów.
Sól Epsom na włosy to sprawdzony sposób już od wielu lat sposób naszych babć na piękne pasma. Jest przede wszystkim tani i banalnie prosty do stosowania w domu. Sól Epsom to związek chemiczny siarki i magnezu. Jak wygląda? Jest biała i występuje w postaci dużych kryształków - prezentuje się praktycznie jak tradycyjna sól kuchenna.
Już nie musisz wydawać pieniędzy na drogie drogeryjne kosmetyki do włosów, które nie zawsze pomagają na problemy z pasmami. Z pomocą przyjdzie ci sól Epsom. Co ważne, kupisz ją praktycznie w każdej aptece czy w sklepie ze zdrową żywnością i to już za kilka złotych (w zależności od wielkości opakowania).
Sól Epsom na włosy - efekty:
Pamiętaj jednak przy tym, że jeżeli masz suche włosy, nie stosuj zbyt często soli Epsom. Może ona bowiem powodować dodatkowe wysuszanie pukli. Najlepiej robić to mniej więcej co 4 mycie.
Sól Epsom na włosy można stosować na dwa główne sposoby:
1. Sól Epsom możemy dodać do szamponu i taką mieszanką umyć głowę. Dzięki działaniu antybakteryjnemu i przeciwgrzybiczemu oczyścimy skórę głowy, przywrócimy jej prawidłowe pH, a także dodamy włosom energii.
2. Sól Epsom możemy również dodać do odżywki lub maski do włosów i wtedy pozostawić na nich dłużej, minimum 15 minut. W tym czasie wszystkie składniki odżywcze będą miały czas przeniknąć do włosów. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi nasze pukle będą bardziej miękkie, gładkie i błyszczące.