5 błędów, które popełniasz podczas farbowania włosów w domowym zaciszu

Farbowanie włosów w domu to nie lada wyzwanie. Aby uzyskać perfekcyjny kolor, trzeba się czasem trochę namęczyć. Warto wiedzieć, jakie pułapki czyhają na nas podczas farbowania włosów.

Wiadomo, kobiety lubią zmiany. Najczęściej naszym eksperymentom poddawane są włosy. Chętnie decydujemy się na ekstrawaganckie upięcia, modne cięcia lub nowy kolor włosów. Pandemia uniemożliwia nam teraz wizytę w salonie fryzjerskim, więc wiele kobiet decyduje się na przeprowadzenie metamorfozy w domowym zaciszu. Najczęściej decydujemy się na zmianę koloru włosów. Ten zabieg tylko z pozoru jest prosty, dlatego warto uważać na czyhające na nas pułapki. 

TOP produkty do włosów! To same hity

Zobacz wideo Jak zrobić loki przy pomocy prostownicy?

Karmelowy blond Ten odcień pokochała Jennifer Aniston. Karmelowy blond doda Ci uroku

Niewłaściwe przygotowanie i brak próby uczuleniowej

Zanim przystąpisz do farbowania włosów, przygotuj wszystkie potrzebne akcesoria: pędzel, grzebień, rękawiczki, klamerki i ręcznik. Pamiętaj o przeczytaniu instrukcji i rozrobieniu farby zgodnie z zaleceniami producenta. Nie pomijaj także wykonania próby uczuleniowej przed koloryzacją. Jeśli nigdy nie używałaś tego produktu, to przed rozpoczęciem koloryzacji zaaplikuj go na skórę w zgięciu łokcia i odczekaj kwadrans. W przypadku, gdy poczujesz pieczenie lub pojawi się wysypka, zrezygnuj z wykonania zabiegu. 

Niewłaściwe rozmieszanie farby może sprawić, że kolor będzie wyglądał inaczej niż się spodziewałaś

Rozmieszanie farby jest jednym z ważniejszych elementów koloryzacji. Odmierzanie składników "na oko" i niedokładne ich wymieszanie sprawi, że odcień, który otrzymamy, będzie wyglądał zupełnie inaczej niż ten pokazany na opakowaniu. 

Nierównomierne rozłożenie produktu 

Jednolity kolor uzyskasz tylko wtedy, gdy równomiernie rozprowadzisz farbę na całej długości włosów. Jeśli na początku dość obficie nakładałaś farbę, a potem zabrakło ci produktu, żeby nałożyć go na końce, to nie spodziewaj się dobrego rezultatu koloryzacji. 

łatwe fryzury Ta fryzura bije rekordy Instagrama! Podpowiadamy, jak ją wykonać

Zbyt długie lub zbyt krótkie trzymanie farby na włosach 

Ważne jest przestrzeganie zalecanego przez producenta czasu trzymania farby na włosach. Proces nakładania koloru zajmuje około 10-15 minut i dopiero po rozłożeniu koloru powinnaś zacząć odmierzać czas trzymania produktu na włosach. Zbyt krótkie trzymanie farby sprawi, że kolor będzie niewyraźny lub nietrwały, a zbyt długie pogorszy kondycję włosów. 

Najlepsze produkty do pielęgnacji ciała

Jajeczny kolor to zmora blondynek

Wykonanie pięknego zimnego blondu w domu jest bardzo ryzykowne. Zbyt długie pozostawienie rozjaśniacza na włosach, może bardzo je zniszczyć, natomiast zbyt krótkie trzymanie go na włosach spowoduje, że włosy nabiorą pomarańczowego odcienia. 

Poznaj - piękne ozdoby do włosów Mohito!

Więcej o: