Najczęstsze błędy przy farbowaniu włosów - na te kwestie lepiej uważać, jeśli malujesz pasma w domu

Farbowania włosów w domu podejmuje się wiele kobiet. Taki zabieg może się udać, jeżeli będziesz przestrzegała kilku zasad. Ta sztuka jest do opanowania. Istnieją jednak powszechne błędy, które zdarzają się każdej z nas. O jakie czynności chodzi?

Samodzielne farbowanie włosów na początku może wydawać się wyzwaniem. Potrzeba wprawy, aby ten proces przyniósł oczekiwane rezultaty. Obecnie nie możemy oddać włosów specjaliście, ale tej czynności każda z nas się nauczy. Oto 5 błędów przy farbowaniu włosów w domowym zaciszu.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała się w nowej grzywce

Błędy przy farbowaniu włosów w domu

  • Nie sprawdzasz czy masz uczulenie na farbę - próba uczuleniowa jest w tym przypadku obligatoryjna. Pozwala Ci uniknąć późniejszej katastrofy. Koloryzacja pasm musi zostać poprzedzona testowaniem produktu na zgięciu łokcia bądź innym fragmencie skóry. Nanieś kosmetyk na wybrane miejsce i chwilę odczekaj. Jeśli nie pojawi się wysypka lub swędzenie, oznacza to, że ten kosmetyk jest dla Ciebie.
  • Pokrywasz farbą włosy suche i łamliwe - najpierw mocno odżyw swoje włosy. W tym celu dobierz nawilżające kosmetyki, zetnij zniszczone końcówki i dopiero po pewnym czasie nałóż farbę. Taką kurację należy przeprowadzać regularnie. Właściwa pielęgnacja to podstawa, bez której koloryzacja nie wyjdzie.
  • Aplikujesz farbę nierównomiernie - lepiej małymi partiami zabrać się do zabiegu koloryzacji. Rozdziel włosy grzebieniem i klamrą, a następnie farbuj drobne segmenty. W ten sposób unikniesz plam i dziur w koloryzacji. Nie śpiesz się podczas tego zabiegu. Ważna jest precyzja.
  • Źle rozrabiasz produkt - metoda na oko niestety nie zadziała. Zaufaj producentowi, jeżeli pragniesz mieć włosy w jednolitym i intensywnym kolorze. Przygotuj odpowiednie narzędzia i dokładnie zmierz proporcje farby, kremu utleniającego i dodatków. 
  • Za krótko trzymasz farbę - nie wykonuj koloryzacji w pośpiechu. Przeczytaj uważnie instrukcję i trzymaj kosmetyk na włosach tak długo, na ile wskazuje producent. Tylko takim sposobem uzyskasz pożądany efekt. Bądź cierpliwa i poczekaj na rezultaty.

TOP PRODUKTY, KTÓRE KOCHAJĄ GWIAZDY

Jak dbać o włosy, które są farbowane?

Wybieraj produkty, które podtrzymują kolor - na przykład na maseczki z dodatkiem kolorowego pigmentu. Za ich przyczyną uzyskasz pożądaną tonację i blask. Dbaj także o nawilżenie kosmyków, ponieważ farbowane pasma są przesuszone i bardziej podatne na kruszenie. Nie zapominaj także o olejowaniu, które skutkuje rewelacyjnymi efektami, a jest bardzo ekonomicznym zabiegiem. Wystarczy zakupić olej lub wziąć ten, który aktualnie znajduje się w Twojej kuchni. Systematycznie podcinaj końcówki, aby te nie były rozdwojone. Fryzjerzy zalecają strzyżenie co trzy miesiące. Dzięki temu włosy szybciej rosną, są mocne i błyszczące, a Ty możesz cieszyć się pięknie wyglądającą koloryzacją na całej długości pasm.

SKUTECZNE KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE

Więcej o: