Odpowiednia fryzura może optycznie wyszczuplić i odmłodzić twarz! Który przedziałek powinnaś wybrać?

Przedziałek na środku czy na boku? Wybór wcale nie jest taki prosty. Czym powinnaś się kierować? Rysy twarzy będą twoją najlepszą odpowiedzią. Podpowiadamy, który przedziałek będzie pasował do pociągłej, okrągłej i kwadratowej twarzy.

Kwestia tego, w którym miejscu powinien pojawić się przedziałek na włosach, bywa sporna. Dlaczego? Głównie ze względu na modę. Fryzjerskie trendy, które pojawiały się w ostatnich latach, promowały przede wszystkim przedziałek na środku głowy. Wiązało się to głównie z francuską modą, która wprowadziła m.in. curtain bangs, czyli grzywkę – zasłonkę. Ułożenie naszych włosów powinno jednak przede wszystkim być odpowiednio dopasowane do rysów twarzy. Dobrze dobrana fryzura może zdziałać prawdziwe cuda. Podpowiadamy, jak dobrać przedziałek, aby wyszczuplić i odmłodzić twarz.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała się w nowej grzywce

TOP PRODUKTY DO WŁOSÓW

Przedziałek na środku głowy – dla kogo?

Przedziałek na środku sprawdzi się doskonale zwłaszcza w przypadku osób, które mają okrągłą twarz. Dzięki symetrii i lekko nachodzących na twarz włosach buzia będzie wyglądała szczuplej i bardziej pociągłe. ALE uważajcie. Ten trik działa w dwie strony. Jeśli nie zadbamy o to, aby włosy były na bokach twarzy, efekt będzie odwrotny, a nasza twarz jeszcze bardziej krągła. Strzeż się więc niskich kucyków i zakładania włosów za uszy. Zrezygnuj także z grzywki.

 

Osoby o pociągłych rysach twarzy także śmiało mogą sięgnąć po przedziałek przechodzący przez środek głowy. Dzięki niemu twarz odrobinkę się poszerzy, ale nie pogrubi. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na delikatne fale, które podbiją włosy u nasady. Podobny efekt uzyskamy także dzięki refleksom lub specjalnym piankom, które zadbają o objętość pasm.

Przedziałek na boku głowy – wielki powrót mody przeszłości

Kiedyś, w zamierzchłej przeszłości, wiele dziewczyn decydowało się na przedziałek praktycznie w samym krańcu głowy. Dziś nazywamy to żartobliwie „gimbogrzywką”. Na szczęście, póki co ten trend nie wraca, więc możemy spać spokojnie. Mimo to delikatne przedziałki na boku powoli wchodzą w tegoroczne trendy. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku osób o kwadratowej twarzy. Delikatnie zaczesane na bok włosy złagodzą nieco rysy i nadadzą twojej buzi subtelnego akcentu.

 

Mogą po niego sięgnąć także osoby o twarzy w kształcie serca. Czyli takie, które charakteryzuje mocno wyciągnięty, spiczasty podbródek, jak u Reese Witherspoon. Grzywka zaczesana na bok zaburzy ostrą linię podbródka i łagodzi rysy.

Więcej o: