Marzysz o błyszczących włosach? Pomoże składnik, który masz w kuchni

Mąka ziemniaczana na włosy to hit domowej pielęgnacji. Regularne stosowanie maseczki sprawi, że twoje pasma staną się miękkie w dotyku, błyszczące i wygładzone. Z tego powodu taka kuracja zalecana jest przede wszystkim posiadaczkom przesuszonych i zniszczonych farbowaniem lub stylizacją włosów.

Piękne i zadbane włosy to zdaniem wielu osób jedna z naszych najlepszych wizytówek. Jak możesz o nie zadbać? Z pomocą przychodzi mąka ziemniaczana. 

Mąka ziemniaczana na włosy - hit domowej pielęgnacji

W twojej kuchni znajduje się wiele produktów, które możesz wykorzystać w pielęgnacji włosów. Jednym z nich jest mąka ziemniaczana, czyli skrobia uzyskiwana z bulw pędowych ziemniaków, która ma postać matowego, sypkiego proszku.

Mąka ziemniaczana na włosy - efekty kuracji

Jakich efektów możesz się spodziewać, stosują ten domowy kosmetyk? Regularne nakładanie maseczki sprawi, że włosy staną się błyszczące, miękkie w dotyku i wygładzone. Taka kuracja jest zalecana zwłaszcza dla osób, których pasam są przesuszone bądź zniszczone.

Mąka ziemniaczana to jeden z najlepszych domowych produktów na piękne i zadbane włosy. Dzięki niej pasma będą błyszczące, gładkie oraz miękkie w dotyku. Jak osiągnąć takie spektakularne efekty? Podpowiadamy.

Mąka ziemniaczana na włosy krok po kroku

Do przygotowania maski na włosy z mąki ziemniaczanej potrzebne będą tylko dwa składniki. To jedna łyżeczka mąki ziemniaczanej oraz dwie łyżki twojej ulubionej maski do włosów. Najpierw wymieszaj ze sobą te składniki, a następnie nanieś maseczkę na lekko wilgotne włosy (najlepiej po ich umyciu i osuszeniu). Radzimy, by trzymać maseczkę na kosmykach przez mniej więcej trzydzieści minut. Po tym czasie zmyj kosmetyk letnią wodą

Mąka ziemniaczana na włosy - o tym pamiętaj

Warto jednak pamiętać o tym, że mąka ziemniaczana może obciążać włosy. Z tego powodu radzimy, by nie nakładać na nie takiej maseczki częściej niż raz w tygodniu

Może cię także zainteresować:

Więcej o: