Jak czesać włosy, żeby ich nie zniszczyć. Te zasady zna niewiele kobiet

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że nieprawidłowe i zbyt częste czesanie może znacząco pogorszyć stan włosów. Jak czesać włosy, aby ich nie zniszczyć? Te kilka zasad powinna znać każda kobieta.

Lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety, jednak ich pielęgnacja często wymaga wiele wysiłku. I choć często wybieramy jak najlepsze szampony i odżywki, to niewiele z nas wie, że na kondycję naszych włosów ma także wpływ to, jak je czeszemy. Kiedy i jak często czesać włosy? Jak czesać, aby włosy się nie niszczyły? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Warkocz bez plecenia. Efektowny i łatwy do wykonania

Olejowanie włosów Olejowanie włosów - która metoda daje najlepsze efekty?

Kiedy czesać włosy? 

Mogłoby się wydawać, że nie ma znaczenia, kiedy czeszemy włosy, jednak to bardzo mylne przekonanie. Włosy najlepiej czesać tuż przed umyciem, aby wyeliminować problem późniejszego plątania się i trudności z ich rozczesywaniem. Aby ułatwić rozczesywanie włosów, warto nałożyć na nie odżywkę ułatwiającą rozczesywanie. Odżywka pomoże rozdzielić poszczególne pasma, ale także ochroni je przed łamaniem. 

Pamiętaj też, że zawsze należy czesać włosy przed snem. Dzięki temu oczyścisz je z zanieczyszczeń i kurzu nagromadzonych w ciągu dnia. 

Kim Kardashian Ten szampon doda twoim włosom niesamowitego blasku! Używa go sama Kim Kardashian

Jak często czesać włosy? 

Częstotliwość czesania włosów powinna być uzależniona od ich struktury. Cienkie i słabe włosy powinny być czesane rzadziej - np. przed i po umyciu oraz zawsze przed snem. Jeśli włosy są grubsze, mocniejsze i dłuższe, to czesanie może być nieco częstsze, ponieważ im nie zaszkodzi. Włosów kręconych nie powinno się czesać zbyt często, aby uniknąć nadmiernego ich puszenia. Najlepiej czesać je zaraz po umyciu, gdy są mokre. 

Jak czesać włosy, aby ich nie zniszczyć?

  1. Przede wszystkim zadbaj o odpowiedni poziom nawilżenia włosów. Zastosuj odżywki ułatwiające rozczesywanie, a zabieg będzie przebiegał bez komplikacji. 
  2. Podziel włosy na partie. 
  3. Zacznij rozczesywanie od końcówek, a gdy będą już rozczesane, przejdź do czesania wyższych partii. Ostatnią fazą czynności jest przeczesanie włosów szczotką lub grzebieniem po całej długości płynnym ruchem.
  4. Nie szarp włosów i nie wyrywaj na siłę supełków - to bardzo osłabia pasma
Więcej o: