Jak wydobyć naturalny skręt? Dzięki tym sposobom twoje włosy będą idealnie podkręcone i sprężyste!

Jeśli masz wrażenie, że twoje pasma zbyt przesuszone lub za bardzo się puszą, koniecznie spróbuj wydobyć z nich skręt. Być może skrywają w sobie potencjał pięknych loków? Przedstawiamy wam sposoby na to, jak odkryć ich naturalny wygląd. Zacznij od świadomej pielęgnacji!

Czasami nasze włosy mają w sobie więcej potencjału, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Odpowiednia pielęgnacja i domowe zabiegi potrafią wydobyć z nich prawdziwe cuda. Zapewne wiele z nas wciąż walczy z nieregularnie zawijającymi się pasmami. Dzięki tym sposobom ten problem na zawsze zniknie z waszego życia. Podpowiadamy, jak podkręcić swój lok.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Czym jest wydobycie skrętu włosów?

Przede wszystkim musimy zastanowić się, co znaczy samo pojęcie wydobycia skrętu. Każda z nas ma inne włosy, a typów skrętu jest wiele. Zwykle posiadanie konkretnego z nich zależy od kwestii genetycznej lub hormonalnej, czasami jednak niewłaściwa lub właściwa pielęgnacja i zabiegi fryzjerskie mogą mieć na to wpływ. Jeśli masz wrażenie, że twoje włosy są przesuszone, puszące się lub trudne w układaniu, być może po prostu szukają warunków do skrętu. Naszym zadaniem będzie więc stworzenie im pola do popisu.

Dobre cięcie włosów w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją (odpowiednią, czyli dobraną do potrzeb naszych włosów) pozwolą na wyraźniejsze podkreślenie skrętu. Jedyne, czego potrzebujemy to dobrej jakości kosmetyki i duża dawka cierpliwości.  

Jak czesać włosy, żeby ich nie niszczyć? Jak czesać włosy, żeby ich nie zniszczyć. Te zasady zna niewiele kobiet

Sposoby na wydobycie skrętu. Od czego zacząć?

Nasze pierwsze podejście oprzemy na wykorzystaniu odżywki i stylizatora. Najlepiej jest zdecydować się na odżywkę, której nie musimy spłukiwać - możesz wykorzystać tę, którą masz już w domu. Nie musisz kupować specjalnego produktu, choć dużym plusem będzie odżywka typu emolientowego. Jeśli chodzi o stylizator, mamy tu na myśli piankę, żel lub krem. Na początek wybierz tańszy produkt, dzięki któremu w ogóle dowiesz się, czy warto brnąć dalej w wydobywanie skrętu. Jeśli okaże się, że twoje działania mają sens, możesz zacząć eksperymentować z różnymi kosmetykami z wyższej półki.

Dobrze mieć w swoim zasięgu także bawełnianą koszulkę lub suszarkę z dyfuzorem – jako dodatek, jeśli ich nie posiadasz, nic straconego.

 

Cztery kroki do wydobycia skrętu:

  1. Wydobywanie skrętu rozpocznij od zwykłego umycia włosów szamponem. Powinno się to robić dwukrotnie – pierwsze mycie usuwa brudy, drugie pielęgnuje włosy. Następnie nałóż na całą długość odżywkę  i potrzymaj ją przez kilka minut, a potem spłucz. Na tym etapie nie rozczesujemy już włosów grzebieniem. Jeśli pasma wymagają lekkiego przeczesania, użyj do tego palców. Na koniec dokładnie ugnieć wszystkie kosmyki.
  2. Teraz przyszedł czas na nałożenie odżywki bez spłukiwania. Rozetrzyj ją dokładnie w dłoniach i lekko wgnieć we włosy. Następnie zabieg powtarzamy dokładnie tak samo przy użyciu stylizatora. Poświęć temu dłuższą chwilę. Możesz dokładać kolejno produkty, jeśli widzisz taką konieczność. To najważniejszy etap wydobywania skrętu.
  3. Włosy wkładaj pasmami do dyfuzora i dokładnie wysusz. Jeśli go nie masz, pozwól włosom schnąć naturalnie – nigdy nie susz ich tradycyjnie, zwykłą suszarką. Podczas schnięcia, staraj się jak najmniej dotykać kosmyków.
  4. Gdy już będą suche, a na twoich włosach stworzą się zbite „sucharki”, weź odrobinę jakiegokolwiek oleju i wgniataj go dokładnie na całej powierzchni. Jeśli nie masz oleju, ugniataj włosy bez żadnego dodatku, do momentu aż staną się idealnie miękkie.
 
Więcej o: