Tymi sposobami zwiększysz objętość włosów! Będą pięknie uniesione u nasady

Szukasz skutecznych metod, które zwiększą objętość Twoich włosów? Postaw na sprawdzone sposoby. Nie tylko kosmetyki, ale i rodzaj strzyżenia ma wpływ na finalny wygląd kosmyków. Potrzeba kilku kroków, aby osiągnąć wymarzony efekt. Na czym one polegają?

Uniesione włosy to marzenie wielu kobiet. Dodają uroku i kobiecości, ale nie każda z nas niestety może się takimi pochwalić. Często stosujemy zbyt wiele kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizujących, które mogą powodować odwrotny efekt. W jaki sposób uzyskać wymarzoną objętość na głowie?

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Zwiększ objętość włosów tymi sposobami

  • Wycieniuj pasma - dzięki temu, że kosmyki będą różnej długości, łatwiej będzie uzyskać uniesione włosy. Bardzo krótkie pasma unoszą się same, dlatego mocne stopniowanie przybliży Cię do wymarzonego rezultatu. Możesz postawić na fryzurę typu Long bob, która aktualnie jest na topie. Dzięki krótszemu tyłowi i dłuższych kosmykach na przedzie, automatycznie zyskujesz na objętości.
  • Subtelny balejaż - koloryzacja także ma znaczenie. Ten typ pasemek modeluje włosy, dzięki czemu wizualnie jest ich więcej. Są bardziej uniesione, co pomoże uratować bardzo cienkie i płaskie kosmyki. 
  • Nakładaj maskę odżywiającą do połowy włosów - ten kosmetyk obciąża pasma, dlatego nie pokrywaj maską nasady. To miejsce najrzadziej ulega przesuszeniu, więc bez obaw stosuj kuracje nawilżające tylko na długości. Na co dzień postaw na odżywkę w sprayu. Lekka formuła nie obciąży włosów.
  • Używaj kosmetyków w odwrotnej kolejności - ten trik jest bardzo pomocny. Pierwszym krokiem jest nałożenie nawilżającej maski, a drugim umycie włosów szamponem. Efekt może Cię zaskoczyć! Włosy rozjaśnione będą prezentowały się rewelacyjnie.
  • Stosuj puder do włosów - ten niewinnie wyglądający specyfik czyni cuda z objętością przy każdej długości. Wystarczy odrobina, aby włosy były uniesione u nasady. Puder z łatwością zmieścisz w torebce. Możesz dokładać go w ciągu dnia.
  • Susz włosy we właściwy sposób - wymarzoną objętość spowoduje suszenie pasm na okrągłej szczotce, która odbija je od nasady. Drugą metodą suszenia jest skierowanie włosów do dołu i skierowanie suszarki od spodu. Efekt widoczny jest natychmiast i utrzymuje się przez cały dzień. Pamiętaj jednak, że te metody niszczą włosy. Warto zabezpieczyć je kosmetykami termoochronnymi. 

Nie masz czasu, aby zwiększyć objętość pasm? Wypróbuj trik z przedziałkiem

Rano wybiegasz do pracy i nie masz czasu na stylizowanie włosów? Objętość możesz zafundować swoim pasmom jednym ruchem - przegarnij włosy na inną stronę niż zazwyczaj. W ten sposób ekspresowo odbijesz je od nasady, ponieważ kosmyki przyzwyczajają się do przedziałka, który jest noszony długo. Ten trik często wykorzystuje się na sesjach fotograficznych, kiedy trzeba przeprowadzić ekspresową metamorfozę. Działa oczywiście w przypadku przedziałka stylizowanego na bok. Klasyczna linia na środku niestety sprawia, że włosy są bardziej przylizane. 

Więcej o: