5 największych błędów, które popełniasz podczas farbowania włosów w domu

Farbowanie włosów w domu nie jest wcale takie proste, jak się wydaje. Często, mimo starań, efekt jest daleki od oczekiwanego. Czego wystrzegać się podczas farbowania włosów? Poznaj najczęściej popełniane błędy.

Wiele kobiet farbuje włosy w domowym zaciszu. Oczywiście, przeprowadzenie takiego zabiegu w domu jest dużo tańsze niż wizyta u fryzjera, ale efekt własnoręcznie robionej koloryzacji może pozostawiać wiele do życzenia. Ten zabieg jest prosty tylko z pozoru i dlatego warto uważać na czyhające na nas pułapki. Jakie błędy popełniamy najczęściej? 

Zobacz wideo Warkocz bez plecenia. Efektowny i bardzo łatwy do wykonania

Brak próby uczuleniowej przed rozpoczęciem koloryzacji

Wiele kobiet zapomina o próbie uczuleniowej lub świadomie pomija tę część koloryzacji. Jeśli nigdy nie używałaś wybranego przez siebie produktu, koniecznie sprawdź, czy cię nie uczula. Obecnie rośnie liczba osób uczulonych na różne składniki, w tym składowe farb do włosów, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie testu. W tym celu zaaplikuj farbę w zgięciu łokcia i odczekaj 15 minut. Jeśli poczujesz pieczenie lub pojawi się wysypka, zrezygnuj z wykonywania zabiegu tą farbą. 

Zbyt wczesne lub niedokładne rozmieszanie farby 

Gotowa farba do włosów szybko zaczyna się utleniać - zmienia kolor i traci swoje właściwości. W związku z tym, jeśli chcesz pokryć farbą całe włosy, rozrabiaj ją dwa razy. Pierwszą część zużyj na odrosty, a drugą na resztę włosów.

Rozmieszanie farby jest jednym z ważniejszych elementów koloryzacji. Jeśli niedokładnie wymieszasz składniki lub odmierzysz je "na oko", to nie zdziw się, gdy kolor na twojej głowie będzie zupełnie inny niż ten na opakowaniu. 

Nierównomierne rozprowadzenie produktu 

Ważne jest także równomierne rozprowadzenie farby na całej długości włosów. Tylko tak masz szansę uzyskać jednolity kolor. Jeśli zabraknie ci produktu do nałożenia go na końce, to nie spodziewaj się oszałamiającego rezultatu. 

Nieprzestrzeganie zalecanego czasu koloryzacji

Przestrzeganie zalecanego przez producenta czasu trzymania farby na włosach, to naprawdę ważny aspekt koloryzacji. Proces nakładania koloru zajmuje około 10-15 minut i dopiero po jego skończeniu powinnaś zacząć odmierzać czas trzymania produktu na włosach. Zbyt krótkie trzymanie farby sprawi, że kolor będzie niewyraźny lub nietrwały, a zbyt długie pogorszy kondycję włosów. 

Źle dobrany kolor farby 

Udana koloryzacja zależy nie tylko od kondycji włosów, ale też od wyjściowego koloru, na który nakładamy farbę. Jeśli jesteś blondynką i marzą ci się czarne włosy lub odwrotnie: masz ciemne włosy i chciałabyś jasny blond, to lepiej powierz taką koloryzację profesjonaliście. Efekt tak drastycznej metamorfozy może nie być zadowalający - kolor będzie bardzo odbiegał od tego, o którym marzyłaś. Najbezpieczniej decydować się na koloryzację farbą maksymalnie o dwa tony ciemniejszą lub jaśniejszą od koloru wyjściowego.

Więcej o: