Dekoloryzacja włosów krok po kroku - jak wykonać ten zabieg bezpiecznie?

Farbowanie włosów może poprawić nasz wygląd lub całkowicie go przekreślić. W drugim przypadku kobiety często decydują się na zabieg dekoloryzacji, który umożliwia zdjęcie farby z włosów. Często poddajemy kosmyki temu procesowi w celu późniejszego pofarbowania. Na czym dokładnie polega dekoloryzacja?

Co zrobić, kiedy nowy kolor nie przypadnie Ci do gustu? W takich sytuacjach zaleca się zabieg dekoloryzacji. Trzeba mieć na uwadze fakt, że to zabieg inwazyjny, ale skuteczny. Nasze włosy ulegną mocnemu przesuszeniu bez odpowiedniego zabezpieczenia. Jak się przygotować do takiego zabiegu?

Zobacz wideo Wystarczy jeden ruch i ta broda zmieni się w oryginalny warkocz. Zobacz, jak to zrobić

TOP produkty do włosów!

Dekoloryzacja - czym jest i jak przeprowadzić ją właściwie?

Ten zabieg to inaczej usunięcie danego koloru z włosów. Najpopularniejszym sposobem jest użycie rozjaśniacza, który działa bardzo szybko. Przy ściąganiu niepożądanego odcienia z pasm można skorzystać także ze ściągaczy kolorów. Skutek będzie identyczny, natomiast cały proces jest bardziej czasochłonny, ale mniej niszczy włosy i dlatego ma wielu zwolenników. Przy dekoloryzacji nie można zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Gwarancję sukcesu zapewnia dobry specjalista, który zabezpieczy naszą skórę przed chemikaliami oraz dysponuje odpowiednim sprzętem. Włosy podczas zabiegu należy stale kontrolować, ponieważ jedne rozjaśniają się szybciej, drugie wolniej. Krokiem obowiązkowym jest wykonanie próby uczuleniowej, która będzie przesłanką do przeprowadzenia zabiegu lub jego odwołania. Czysta skóra, pozbawiona jakichkolwiek zmian po teście alergicznym jest dobrą bazą do rozjaśniania. Istotne są również włosy, które nie powinny być zniszczone, a nawilżone i gładkie. 

Te produkty do włosów kochają gwiazdy

Dekoloryzacja w warunkach domowych

Pamiętaj, że najlepszy rezultat osiągniesz oddając się w ręce fryzjera. W domowych warunkach osiągniesz zbliżony efekt, ale trzeba być podczas tego zabiegu bardzo precyzyjnym i odpowiedzialnym. Jak wykonać dekoloryzację w domu krok po kroku?

  1. Dokładnie oczyść włosy. Przygotuj pędzel, rękawiczki i miskę. Zabezpiecz także ubranie.

  2. Przygotuj dekoloryzator według instrukcji na opakowaniu.

  3. Nałóż kosmetyk na pasma od dołu do góry. Omiń odrosty i uważnie obserwuj efekt - być może za chwilę trzeba będzie spłukać pasma, jeśli są już rozjaśnione.

  4. Jeśli nie podoba Ci się efekt finalny, powtórz zabieg jeszcze raz, ale trzymaj preparat krócej.

Dekoloryzacja cieszy się ogromną popularnością w Polsce i na świecie. To zabieg, który umożliwia osiągniecie na przykład chłodnego blondu i jego pochodnych oraz usunięcie błędów wcześniejszego farbowania. Produkt taki jak rozjaśniacz otwiera łuskę włosa i umożliwia dokonanie spektakularnej metamorfozy. Pamiętaj, że włosy po rozjaśniaczu nie będą takie same jak przedtem pod kątem koloru i kondycji. Trzeba będzie bardziej o nie dbać, aby nie uległy wykruszeniu. Pomogą w tym nawilżające kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. 

Więcej o: