Plopping - dzięki niemu podkreślisz skręt swoich loków i zapomnisz o spuszonych włosach

Plopping to metoda wydobywania skrętu włosów przy użyciu ręcznika bądź bawełnianej koszulki. Dowiedz się, na czym polega, a zapomnisz o nieatrakcyjnym puchu na głowie i na nowo pokochasz swoje loki.

Plopping – co to jest?   

Plopping, co to jest? Każda włosomaniaczka dobrze wie, na czym polega wydobywanie skrętu włosów przy zastosowaniu "ręcznikowania" czy "koszulkowania" włosów. Plopping, bo o nim właśnie tu mowa, jest świetnym sposobem na podkreślenie skrętu włosów, a przy tym skraca czas ich schnięcia po umyciu. Prosta metoda stylizacji polega na zawinięciu ręcznika na głowie w specjalny sposób. Sposób ten jest w szczególności polecany osobom posiadającym loki bądź fale.

Plopping włosów – jak go wykonać?

Plopping włosów wykonuje się tuż po umyciu głowy. Jeśli zastanawiasz się nad spróbowaniem tej metody, wyposaż się w ręcznik z mikrofibry (najlepiej o wymiarach 100×70, byś mogła w prosty sposób zawiązać go z tyłu głowy) lub wykorzystaj w tym celu bawełniany T-shirt. Pomocny okaże się również specjalny turban. Aby wykonać plopping, umyj głowę, delikatnie odsącz włosy z nadmiaru wody, a następnie rozczesz je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami bądź rozdziel pasma palcami. Nie możesz też zapomnieć o odpowiednich produktach do stylizacji włosów, takich jak krem do loków czy ulubiony żel, który należy nałożyć na całą długość włosów. Następnym krokiem jest rozłożenie na płasko ręcznika czy koszulki i ułożenie głowy na materiale w taki sposób, aby wszystkie włosy znalazły się na środku (postaraj się złożyć je razem na czubku głowy). Pamiętaj o tym, by nie zostawiać wolnej przestrzeni między materiałem a włosami. Na koniec złap rękawy koszulki bądź rogi ręcznika i zawiąż je z tyłu.

Zwinięte w ręcznik włosy możesz trzymać przez pół godziny, a nawet kilka godzin. Po zdjęciu koszulki czy ręcznika z głowy odczekaj, aż włosy wyschną w naturalny sposób bądź dosusz je przy użyciu suszarki z dyfuzorem. Na koniec odgnieć delikatnie loki, wykorzystując ulubiony olejek do włosów. Efekty, uzyskane dzięki ploppingowi, mogą naprawdę pozytywnie Cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Plopping na noc

Plopping na noc to rozwiązanie, dzięki któremu możesz znacznie podbić skręt fal czy loków. Trzymanie ręcznika na głowie podczas snu, aż do samego rana, nie okaże się jednak korzystne dla wszystkich. Czasem całonocny plopping staje się przyczyną uzyskania efektu nieświeżego wyglądu skóry głowy, a w dodatku może spowodować, że włosy staną się oklapnięte. Spanie w ręczniku, zawiniętym na noc na mokrych włosach, w szczególności nie jest polecane osobom z wrażliwą skórą głowy i tendencjami do przetłuszczania się włosów. W dodatku, leżenie przez kilka godzin w ręczniku czy bawełnianej koszulce może okazać się po prostu mało wygodne. Z tego powodu, zamiast całonocnego ploppingu, lepiej po umyciu włosów zawinąć ręcznik na głowę na pół godziny czy godzinę, a następnie dosuszyć głowę suszarką z dyfuzorem.      

Wydobywanie skrętu włosów przy pomocy ploppingu – efekty

Wydobywanie skrętu włosów to świetny sposób na uzyskanie zachwycającej fryzury dla każdej posiadaczki fal bądź loków. Dzięki ploppingowi w prosty sposób osiągniesz doskonałe efekty i pozbędziesz się nieestetycznego puchu. Pozostawianie zwiniętego ręcznika na głowie po umyciu włosów może pomóc Ci również w uzyskaniu uniesienia włosów przy samej nasadzie, a także podkreśleniu skrętu od czubka głowy. Jeśli wcześniej nie próbowałaś metody ręcznikowania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w końcu się z nią zapoznać. Plopping może okazać się świetnym sposobem na zyskanie lepszej definicji i zachowanie pięknego skrętu Twoich loków, dlatego nie zwlekaj dłużej. Przygotuj wszystkie niezbędne do wykonania tej metody akcesoria i przekonaj się, czy ręcznikowanie może pomóc poprawić wygląd fryzury.

Zobacz też: 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas domowej koloryzacji

Więcej o: