5 najczęstszych błędów popełnianych podczas domowej koloryzacji

Farbowanie włosów w domu to doskonały sposób na szybką zmianę fryzury za niewielkie pieniądze. Nie jest to jednak taki prosty zabieg, jak się wydaje wielu kobietom. Uzyskanie perfekcyjnego koloru to nie lada wyzwanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas koloryzacji?

Wiele z nas opanowała do perfekcji sztukę stylizacji fryzur w domowym zaciszu. Odżywiamy, prostujemy, kręcimy loki, tworzymy wymyślne upięcia, a czasem nawet obcinamy włosy same. Jednak farbowanie włosów nie należy do najprostszych zabiegów. Na co uważać farbując włosy w domowym zaciszu? 

Koloryzacja bardzo zniszczonych włosów sprawi, że włosy będą wyglądały gorzej niż przed zabiegiem

Ze zniszczonych włosów szybciej wypłukuje się kolor, przez co włosy, zamiast wyglądać lepiej, będą wyglądały gorzej niż przed farbowaniem. Jeśli chcesz tego uniknąć, na kilka tygodni przed zabiegiem zadbaj o kondycję swoich kosmyków. Nakładaj regularnie maski i oleje. Dobrze jest też podciąć zniszczone końcówki, dzięki czemu unikniesz ich kruszenia i łamania się. 

Zbyt wczesne lub niedokładne rozmieszanie farby 

Gdy farba jest gotowa zaczyna się utleniać - zmienia kolor i traci swoje właściwości. Dlatego kolor może wyjść inny, niż ten na obrazku. Lepiej podzielić ja na dwie części i rozrabiać dwa razy. Pierwszą część zużyj na odrosty, a drugą na resztę włosów.

Ważnym elementem koloryzacji jest też dokładne rozmieszanie farby. Jeśli niedokładnie wymieszasz składniki lub odmierzysz je "na oko", to nie zdziw się, jeśli kolor na twojej głowie będzie zupełnie inny niż ten na opakowaniu lub powstaną nieestetyczne przebarwienia na włosach. 

Zbyt długie lub zbyt krótkie trzymanie farby na włosach

Ważne jest przestrzeganie zalecanego przez producenta czasu trzymania farby na włosach. Proces nakładania koloru zajmuje około 10-15 minut i dopiero po jego zakończeniu powinnaś zacząć odmierzać czas trzymania produktu na włosach. Jeśli będziesz trzymała farbę na włosach zbyt krótko, to kolor wyjdzie niewyraźny. Natomiast zbyt długie trzymanie produktu na włosach może znacząco pogorszyć ich kondycję.

Jajeczny kolor to zmora blondynek

Marzyłaś o pięknym zimnym blondzie, a na włosach wyszło tak zwane jajko? Bardzo możliwe, że zbyt krótko trzymałaś farbę na włosach i dlatego nabrały pomarańczowego odcienia. Niestety niektóre kolory są bardzo trudne do wykonania w domowym zaciszu i blond zdecydowanie do nich należy. Rozjaśniając włosy, dużo ryzykujesz: byt długie pozostawienie rozjaśniacza na włosach, może bardzo je zniszczyć, a zbyt krótkie daje efekt jajecznego blondu. Na prawdę czasem lepiej udać się do fryzjera. 

Źle dobrany kolor farby może sprawić, że efekt niemiło cię zaskoczy

Lepiej nie decydować się na drastyczną zmianę koloru włosów. Jeśli jesteś blondynką i marzą ci się czarne włosy lub odwrotnie: masz ciemne włosy i chciałabyś jasny blond, to lepiej powierz taką koloryzację profesjonaliście. Efekt tak drastycznej metamorfozy może nie być zadowalający, a wręcz odstraszający. 

Więcej o: