Sposób na gładkie i lśniące włosy? Skorzystaj z metody znanej od pokoleń

Ten patent jest znany przez nasze babcie. Opiera się na składniku, który posiadasz w swojej kuchni. Dzięki niemu w tani i szybki sposób uzyskasz włosy gładkie oraz lśniące. O jakim produkcie mowa?

Twoje włosy są suche, szorstkie i matowe? Dzięki tej metodzie znanej od pokoleń przywrócisz im dawny blask i moc. Nie trzeba wydawać na drogie produkty pielęgnacyjne, które mają w składzie silikon. Postaw na ekonomiczne, ale równie skuteczne rozwiązanie.

Zobacz wideo Czas iść do szkoły, a włosy najchętniej schowałabyś pod czapką? Ta fryzura cię uratuje!

Płukanka z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy pomaga na wiele problemów. Wspaniale czyści i jak się okazuje, dobrze działa na kosmyki. Płukanka na jego bazie doda lustrzanego blasku, który jest efektem pożądanym u wielu kobiet. Jak się zabrać do domowego nabłyszczania włosów? Wymieszaj w misce odrobinę octu jabłkowego z kilkoma kroplami wody. Taką miksturą polewamy pasma po długości, omijając nasadę. W przypadku długich włosów, jedna porcja preparatu nie wystarczy. Po takiej kąpieli myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę. Dzięki tym krokom ocet nie będzie wyczuwalny na kosmykach. Odżywkę i ocet warto spłukać chłodnym strumieniem, który zamknie łuski włosa i podkręci efekt lustrzanego blasku. Ten sposób zdążył zachwycić mnóstwo kobiet w Polsce i za granicą. Najlepiej stosować płukankę raz na dwa tygodnie. Koniecznie ją wypróbuj!

Ombre lipsEfekt ombre obecnie króluje na ustach - jak go wykonać? Potrzebujesz m.in. fluidu

Nawyki, które poprawią stan włosów

Wydajesz dużo pieniędzy na produkty pielęgnacyjne, a nadal nie widać efektu? Sprawdź poniższe nawyki i przekonaj się, czy pielęgnujesz swoje włosy w sposób właściwy. 

  • Rozczesywanie włosów przed myciem - ten krok ułatwi późniejszą stylizację. Często rozplątujemy włosy przed nałożeniem szamponu i pomijamy krok z rozczesywaniem. Nawet bardzo brudne włosy trzeba dokładnie rozczesać, aby później nie przekształciły się w uciążliwe kołtuny.
  • Zabezpieczanie końcówek olejkiem roślinnym - Twoje końce są rozdwojone? Należy przed każdym suszeniem nałożyć na nie odżywczą miksturę. Dzięki temu będą mocne i zabezpieczone przed złamaniem. Nakładanie olejków roślinnych jest bardzo przyjemną czynnością. Możesz postawić na olejek arganowy, jojoba lub jedwab, czyli najbardziej popularny kosmetyk do końcówek. Wszystkie te substancje pięknie pachną.
  • Czesanie włosów szczotką z miękkim włosiem - wszelkie plastikowe grzebienie i podobne akcesoria niszczą włosy. Nie czeszą pasm precyzyjnie i mogą je wyrywać. Postaw na narzędzia z dodatkiem włosia naturalnego, na przykład z włosem dzika. Taka szczotka nabłyszcza włosy i pięknie wygładza. Reasumując: rodzaj szczotki ma znaczenie!
  • Suszenie zimnym nawiewem - chłodny strumień powinien pojawić się przynajmniej pod koniec suszenia. Sprawi, że włosy będą mocne i pełne blasku. Nie będą także nadmiernie się puszyły. Niską temperaturą potraktuj włosy od końcówek po nasadę.

Makijaż pod maseczkęMartwisz się o makijaż po założeniu maseczki? Te triki przedłużą jego trwałość

Więcej o: