Shadow roots - fryzura, której nie trzeba odświeżać co miesiąc. Ta koloryzacja ukryje Twoje odrosty!

Shadow roots to najmodniejsza koloryzacja na pandemię. Dzięki niej twoje odrosty staną się atutem, a wizyty u fryzjera rzadkością. Zobacz, jak wygląda i co trzeba wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na zabieg.

Pandemia wymagała od świata nie tylko izolacji, ale przede wszystkim nowych wynalazków. No bo jak poradzić sobie z odrostami, gdy wszyscy fryzjerzy w Polsce wywiesili na drzwiach plakietkę: „ZAMKNIĘTE”? Znamy ten ból. Na szczęście nie ma tego złego, bo najmodniejsza koloryzacja w tym roku opiera się właśnie na odrostach! Czym jest shadow roots? To odpowiedź na twoje wszystkie fryzjerskie problemy. Na czym polega?

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Shadow roots – najmodniejsza koloryzacja włosów w 2021. Częste wizyty u fryzjera? Nie tym razem

Shadow roots opiera się na koloryzacji u nasady włosów na odcień najbardziej przybliżony do naturalnego, a następnie mocnym rozjaśnieniu reszty włosów. Działa to na zasadzie wysokiego kontrastu, dzięki któremu możemy mówić, że to moda – nie odrosty i będziemy miały w tym rację, bo modelki na wybiegach prezentowały się naprawdę bosko. Zapytacie: „ale czym niby ma się to różnić od dobrze nam znanego ombre?”. Otóż ombre opiera się na delikatnych przejściach kolorów. Tutaj tego nie ma. Warstwy nakładają się na siebie, tworząc linię dwóch zupełnie różnych odcieni. W efekcie tej koloryzacji nasze wizyty u fryzjera mogą być rzadsze, a my cieszymy się świeżym lookiem pomimo lockdownów.

 

Shadow roots  -  o czym musimy pamiętać, zanim zdecydujemy się na koloryzację?

Koloryzacja opiera się na połączeniu różnych odcieni, więc to kolor będzie odgrywał główną rolę. Po pierwsze nigdy nie łącz ciepłych barw z jasnymi i odwrotnie. Wszystko to działa zerojedynkowo – chłodne z chłodnymi, ciepłe z ciepłymi. Upewnij się także, że twoje pasma są w dobrej kondycji. Rozjaśnianie i farbowanie to duża ingerencja w ich strukturę, więc włosy powinny być zdrowe i zadbane. Co więcej, przed koloryzacją warto pomyśleć o zabiegu pielęgnacyjnym typu Olaplex, który poprawi ich stan i doda witalności.

TOP produkty regenerujące włosy!

 

Z plusów można jeszcze wymienić to, że ciemniejsze kosmyki u nasady wyszczuplają twarz, a jasne końce dodają jej rozświetlenia i świeżości. Nie mówiąc już o upięciach, które w tym wydaniu będą prezentowały się po prostu genialne. Nieoczywisty efekt? To moda tego roku!

 
Więcej o: