Matowe i suche włosy? Pomoże tani produkt, który masz w swojej kuchni

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby, dzięki którym zadbasz o swoje kosmyki. Jednym z najpopularniejszych jest płukanka z octu jabłkowego. Dowiedzcie się, jak ją stosować i jakich efektów możesz się spodziewać.

Zdaniem wielu osób piękne i zadbane włosy to jedna z naszych najlepszych wizytówek. Niestety, jak pokazują badania, większość z nas nie jest zadowolona z wyglądu i kondycji swoich kosmyków. Nie dziwi więc fakt, że kosmetyki pielęgnacyjne do włosów cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością, a ich wybór jest coraz większy. Z pomocą przychodzą także różne domowe metody. Jedną z nich jest płukanka z octu jabłkowego. Jest to zabieg zalecany w szczególności osobom, których włosy są suche, matowe i pozbawione blasku. 

Zobacz wideo Marina chwali się pięknymi włosami:

Płukanka z octu na włosy - jak należy stosować?

Ocet jabłkowy to bardzo wszechstronny produkt. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów. Płukanka na bazie octu jabłkowego doda twoim kosmykom pięknego blasku. Jak ją przygotować? Receptura jest banalnie prosta. Wystarczy wymieszać w misce odrobinę octu jabłkowego z kilkoma kropelkami włosy. Co dalej? 

  • Miksturę polej na włosy, omijając jednak ich nasadę;
  • w przypadku długich włosów jedna porcja nie wystarczy - warto więc powtórzyć zabieg;
  • następnie umyj włosy ulubionym szamponem i nałóż odżywkę;
  • odżywkę oraz ocet spłucz zimną lub letnią wodą, która zamknie łuski. 

Płukanka z octu na włosy - jakich efektów możesz się spodziewać?

Ocet jabłkowy sprawi, że twoje kosmyki będą lśniące i gładkie. Taka metoda jest więc zalecana osobom, których włosy są szorstkie, suche i matowe. Nie możemy jednak przesadzić z liczbą zabiegów. Płukanka z octu jabłkowego może wysuszać włosy, dlatego też nie powinno się stosować jej zbyt często. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, radzimy, by zabieg wykonywać raz na dwa tygodnie.  

Może cię także zainteresować:

Więcej o: