Pomaga w walce z łupieżem i nadmiernym przetłuszczaniem się pasm. Jak zrobić domową płukankę z pokrzywy?

Nasze babcie doskonale wiedziały o tym, że najlepsze kosmetyki znajdziemy we własnej kuchni i ogrodzie. W ostatnim czasie powracamy do naturalnych kosmetyków i na nowo odkrywamy ich zbawienne właściwości. Jeśli chcesz mieć nieprzetłuszczające się, lśniące włosy bez łupieżu, koniecznie spróbuj wykonać domową płukankę z pokrzywy.

Pokrzywa parzy. O tym fakcie, każdy z nas przekonał się na własnej skórze. Niewiele jednak osób wie, że jednocześnie jest lekarstwem i kosmetykiem o zbawiennych właściwościach. Zawiera całą gamę witamin, mikro i makroelementów, które sprawdzą się przy różnego rodzaju kłopotach z włosami i nie tylko. Jej cennym składnikiem jest m.in. krzemionka - odpowiada za regenerację i odżywienie włosów. Co jeszcze znajduje się w pokrzywie? 

  • minerały: wapń, magnez, potas, krzem, fosfor, siarka, chlor 
  • pierwiastki śladowe: żelazo, miedź, mangan 
  • witaminy: C, K, E, A, B2 
  • ryboflawina, kwas pantotenowy, kwas glicerolowy, kwas glikolowy, beta-karoten 

Tłuste włosy i łupież tuż po umyciu włosów Oto błędy, które prawdopodobnie popełniasz Tłuste włosy i łupież tuż po umyciu włosów Oto błędy, które prawdopodobnie popełniasz

Domowa płukanka z pokrzywy  

Jeśli czujesz, że twoje włosy potrzebują odżywienia, postaw na domową płukankę. Przygotowanie odżywczej płukanki z pokrzywy nie zajmuje wiele czasu, jest tanie i przede wszystkim skuteczne. Pomoże ci poprawić kondycję zniszczonych włosów poprzez stymulację wzrostu korzonków włosowych, przywróci im zdrowy wygląd i blask, zminimalizuje wypadanie włosów, a także wspomoże walkę z łupieżem i przetłuszczaniem się pasm.  

Bazą domowej płukanki z pokrzywy jest susz. Możesz przygotować go samodzielnie, zbierając młode liście pokrzywy, a następnie pozostawiając je do wyschnięcia lub kupić w aptece gotową mieszankę.  

A później poświęcić 15 minut na przygotowanie roztworu. Garść suszu zalej litrem wrzącej wody i przykryj. Po 15 minutach odcedź napar i poczekaj, aż ostygnie. Następnie umyj włosy jak dotąd i wypłucz naparem z pokrzywy. Zawiń je w ręcznik i odczekaj 10 minut przed suszeniem, a później ciesz się długotrwałym efektem. 

Naturalne blondynki nie powinny zbyt często stosować mocnej płukanki z pokrzywy. Może ona sprawić, że włosy nabiorą zielonego odcienia. 

Wcierki ze składników, które masz już w domu. Dzięki nim włosy będą szybciej rosły i mniej wypadały Wcierki ze składników, które masz już w domu. Dzięki nim włosy będą szybciej rosły i mniej wypadały

Więcej o: