Ten prosty trik sprawi, że twój kucyk będzie puszysty i wytrzymały

Kucyk to najpopularniejsze i najprostsze do wykonania upięcie. Pasuje każdej kobiecie, a do tego można go stylizować na wiele sposobów. Jak zrobić kucyka, który wytrzyma całej dzień? Podpowiadamy!

Łatwy do zrobienia, wygodny i zawsze na czasie - kucyk, to uniwersalna fryzura, którą kochają kobiety. Pasuje do każdej stylizacji - zarówno tej codziennej, jak i wieczorowej. Jak go zrobić, żeby wyglądał stylowo i był wytrzymały? Mamy kilka wskazówek. 

Zobacz wideo Banalnie prosty i efektowny! Przeplatany kucyk zrobisz w kilka minut

Jak urozmaicić klasycznego kucyka? 

Aby wykonać klasyczną wersję kucyka, potrzebujesz trzech rzeczy - szczotki, gumki do włosów i ewentualnie wsuwek. Najszybciej wykonasz to upięcie, pochylając głowę do przodu i zbierając wszystkie włosy na czubku głowy tak, aby nic nie odstawało. Następnie opleć włosy gumką i gotowe. Wsuwkami możesz dopiąć wystające kosmyki. A co zrobić jeśli chcemy lekko urozmaicić wysokiego kucyka? Jest na to kilka sposobów: 

  1. kucyk będzie wyglądał elegancko jeśli pasmem z dołu kucyka owiniesz gumkę do włosów (koniec pasma włóż pod gumkę lub dopnij wsuwką);
  2. mały warkoczyk zapleciony wśród kucyka będzie doskonałym urozmaiceniem tej klasycznej fryzury, możesz także owinąć tym warkoczykiem gumkę do włosów; 
  3. możesz także zrobić bąbelkowy kucyk. Wystarczy, że zwiążesz kucyk małymi gumkami w kilku miejscach i delikatnie rozciągniesz włosy. 
 

Prosty patent na wytrzymałego kucyka

Twój kucyk szybko opada i co chwila musisz poprawiać fryzurę? To problem wielu kobiet. Jest jednak sposób, dzięki któremu twój kucyk długo pozostanie wysoko na głowie. Co trzeba zrobić? Podziel włosy na dwie części jedną wyżej, od czoła do uszu i drugą z reszty włosów i zwiąż je w kucyki - dość blisko, jeden pod drugim. Przy ostatnim wiązaniu niższego kucyka opleć gumką wyższy kucyk. Dzięki temu włosy nie oklapną tak szybko, bo są podtrzymywane przez dwie gumki. 

Jeśli chcesz, aby twój kucyk wyglądał jak ten u Ariany Grande, przed stylizacją wyprostuj włosy. Na koniec spryskaj kucyka nabłyszczającym sprayem. 

Wysoki kucyk - komu pasuje? 

Kucyk pasuje do każdego typu urody, jednak warto pamiętać, że w zależności od kształtu twarzy trzeba to uczesanie lekko zmodyfikować. Panie o okrągłej buzi powinny zostawić wystające kosmyki z przodu fryzury - dzięki temu buzia będzie wyglądała smukło. Kucyk najładniej wygląda wykonany z gęstych i długich włosów, ale dzięki odpowiednim trikom nie ma żadnych przeszkód, aby nosiły go również posiadaczki cieńszych i krótszych włosów.

Więcej o: