Najpiękniejsze fryzury komunijne dla dziewczynek. Te upięcia podkreślą urodę każdej małej księżniczki

Zastanawiasz się, jaką fryzurę komunijną wybrać dla swojej córki? Niemal każda dziewczynka chciałaby tego dnia wyglądać pięknie, więc wybór odpowiedniego uczesania jest bardzo ważny. Prezentujemy kilka fryzur komunijnych dla dziewczynek, które podkreślą urodę.

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka. I choć przygotowania duchowe powinny być na pierwszym miejscu, to nie da się ukryć, że każda dziewczynka chciałaby tego dnia wyglądać wyjątkowo. Wiele dziewczynek z tej okazji przez kilka miesięcy zapuszcza włosy, aby ułożyć z nich piękną fryzurę komunijną. Takie uczesanie nie może przytłaczać wizerunku dziecka i powinno dobrze komponować się z komunijną kreacją. Od wielu lat na komuniach najczęściej spotyka się dziewczynki w rozpuszczonych (najczęściej falowanych) włosach, w warkoczach lub z włosami upiętymi w kok. Zmienia się jedynie styl i forma fryzur. Co jest modne w tym roku? Przedstawiamy kilka propozycji. 

Zobacz wideo Opaska z warkoczy. Pokazujemy jak zrobić piękną i prostą fryzurę

Fryzury na komunię dla dziewczynki: rozpuszczone włosy wyglądają zawsze świetnie 

Rozpuszczone włosy to klasyka wśród komunijnych fryzur. Każda dziewczynka będzie wyglądała w nich naprawdę zjawiskowo. To łatwa i szybka do wykonania fryzura. Można puścić proste pasma albo delikatnie je zakręcić. Jeśli nie chcesz niszczyć włosów dziecka wysoką temperaturą, możesz użyć papilotów. Takie uczesanie doskonale urozmaici wianek, opaska lub inna ciekawa ozdoba. Świetnie sprawdza się także zaplecenie części kosmyków i pozostawienie reszty włosów rozpuszczonych. 

 
 

Warkocze wyglądają bardzo dziewczęco 

Fryzurę komunijną można wykonać z różnych wariacji na temat tradycyjnych warkoczy. Komunijne warkocze, to jednak te same, które noszą dziewczynki na co dzień. Najczęściej fryzury komunijne z warkoczy opierają się na kilku wariantach tego upięcia: warkocz holenderski, kłos, warkocz dopierany lub warkocz dookoła głowy. Fryzury z warkoczami wyglądają bardzo subtelnie. Każda dziewczynka będzie się w takiej fryzurze czuła wyjątkowo. 

 
 

Skromne i podkreślające urodę koki to także doskonała fryzura komunijna dla dziewczynki

Tego dnia postaw na klasykę. Wymyślne koki mogą przytłoczyć urodę dziewczynki, więc tu lepiej nie kombinować. Bardzo modne są teraz delikatne, dziewczęce koki w stylu boho. Możesz w nie wpleść kwiatki lub ozdobić wiankiem. Uroczo będą wyglądały także dwa niskie koczki. 

 
 

Wianki, żywe kwiaty, delikatne spinki i ozdoby pięknie urozmaicą każdą komunijną fryzurę 

Każdą fryzurę warto urozmaicić delikatną ozdobą. W tym roku bardzo modne są wianki. Każda mała księżniczka będzie w nim wyglądała pięknie. Dobrze sprawdzają cię także delikatne spinki z błyszczącymi elementami, fantazyjne opaski i białe ozdoby. 

 
 
Więcej o: