Bardzo krótkie fryzury. Kto może pozwolić sobie na takie cięcie?

Bardzo krótkie fryzury są modne i praktyczne, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić. Sprawdź, czy dobrze będziesz się prezentować po radykalnym cięciu.

Fryzury damskie krótkie włosy: dla kogo będą odpowiednie?

Fryzury damskie krótkie włosy są stylowe i bardzo wygodne. Z tym nie da się dyskutować. Niepodważalnym faktem jest też to, że nie do każdej osoby pasują tego rodzaju uczesania. Osoby o okrągłej buzi, które dodatkowo zetną włosy na bardzo krótko, narażają się na to, że będą wyglądać na dość pulchne na twarzy. Nie jest to jednak regułą, gdyż umiejętne wycieniowanie włosów przy twarzy może odwrócić ten efekt i sprawić, że optycznie stanie się ona wyciągnięta. Najlepiej krótkie fryzury damskie sprawdzą się u pań, które:

  • posiadają cienkie włosy, gdyż pomogą im uporać się z problemem braku objętości
  • mają szczupłą twarz - zmniejszenie długości włosów pozwoli wyeksponować i uwidocznić rysy
  • posiadają nieskazitelną cerę twarzy, ale też szyi i dekoltu, gdyż te okolice mocno uwidacznia krótka fryzura
  • mogą pochwalić się owalnym lub pociągłym kształtem twarzy, gdyż dobrze współgra on z krótkimi włosami. 
 

Krótkie włosy damskie. Sprawdź, czy ci pasują stosując metodę Johna Friedy!

Krótkie włosy damskie nie każdemu pasują - jest to fakt niepodważalny. Jeśli powyższe wskazówki nie wystarczyły, aby określić czy w twoim przypadku krótka fryzura się sprawdzi, to istnieje jeszcze jedna skuteczna i prosta metoda, która w ciągu kilku minut da ci odpowiedź, czy powinnaś zdecydować się na radykalne cięcie. Chodzi o metodę, jaką opracował znany brytyjski stylista fryzur i założyciel sieci salonów fryzjerskich John Frieda. Według niego dokonując pewnego pomiaru, można odpowiedzieć na pytanie, czy danej osobie będzie pasować krótka fryzura. W celu jego dokonania trzeba mieć przy sobie ołówek lub długopis oraz miarkę (linijkę, centymetr itp.) i postępować zgodnie z instrukcją:

  1. ołówek przykładamy poziomo do brody
  2. miarkę przykładamy pionowo do końca płatka ucha
  3. mierzymy odległość od ucha do brody
  4. jeśli przekracza ona wartość 5,7 cm oznacza to, że krótkie włosy nie będą pasować do naszej twarzy.
 
Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Modne krótkie fryzury: czy na pewno są tak mało wymagające?

Modne krótkie fryzury wcale nie są, jak wydaje się większości z nas, łatwe do utrzymania. Szczególnie szybko przekonują się o tym panie, które dotąd nosiły długie włosy i specjalnie ich nie stylizowały, a jedyne zabiegi, do jakich się ograniczały to mycie i odżywianie. Często liczą, że po ścięciu będzie podobnie, a nawet łatwiej. Nic bardziej mylnego. Bardzo krótkie włosy wymagają odpowiedniego ułożenia i utrwalenia, aby efekt był zadowalający. Konieczne jest opanowanie umiejętności modelowania, czyli jednoczesnego posługiwania się szczotką i suszarką. Ponadto należy też dobrać odpowiednie kosmetyki do utrwalania: gumę, puder lub spray. Okazuje się więc, że przy teoretycznie prostej, krótkiej fryzurze potrzebujemy zdecydowanie więcej umiejętności i zaangażowania niż przy dotychczasowej. 

 

Doskonałym przykładem modnej krótkiej fryzury jest styl aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej. Jej fryzura od lat robi furorę wśród kobiet, które trafiając do fryzjera proszą o cięcie "na Kożuchowską". Tymczasem niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że wyglądająca na pierwszy rzut oka prosta fryzura aktorki wymaga wiele wprawy i codziennej pracy, aby wyglądała nienagannie. Styl aktorki jest wręcz ikoniczny i chętnie przez to naśladowany, jednak decydując się na taką fryzurę, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że codzienna stylizacja będzie czasochłonna, do czasu aż nabierzemy wprawy w jej układaniu i utrwalaniu. 

Zobacz też: Najmodniejsze kolory włosów na lato 2021. Będziesz w nich wyglądać olśniewająco

Więcej o: