Fryzura z opaską. Jak ją przygotować, by wyglądała efektownie?

Fryzura z opaską to nie relikt zamierzchłych czasów tylko coraz modniejszy sposób na stylizację codzienną jak i wieczorową. Jak ją przygotować?

Fryzury lata 20.: opaski, piórka i inne dodatki

Fryzura z opaską to jeden z przykładów fryzur charakterystycznych dla lat 20. XX wieku. Okres ten zasłynął w historii mody i stylu jako jeden z lepszych, a potwierdzeniem tego jest to, że co krok u współczesnych wziętych projektantów możemy dostrzec nawiązania do tamtego okresu. Fryzury lat 20. opierały się o proste, naturalne fale, które dodawały kobiecie wyrazu, sprawiały, że czuła się seksowna i elegancka. Charakterystyczne były także dodatki do fryzur: lśniące, proste opaski, delikatne piórka lub błyszczące broszki. Nie ukrywajmy, że tego rodzaju upięcia mają charakter zdecydowanie bardziej wieczorowy, dlatego możemy go obecnie spotkać na balach tematycznych, a także rautach i galach z udziałem gwiazd i celebrytów. 

Fryzury lata 60.: opaski w innym wydaniu

Fryzura z opaską miała za to zupełnie inny charakter w latach 60. Wtedy opaska również pełniła funkcję dekoracyjną, ale miała też za zadanie podtrzymać utapirowane mocno włosy w ładzie, tak aby nie rozsypywały się na boki. Można więc śmiało stwierdzić, że opaska była niezbędna do ujarzmienia burzy włosów. Nie zmienia to faktu, że wpinane we włosy były także niezwykłą ozdobą, gdyż zazwyczaj miały wywiązaną kokardę lub inne elementy dekoracyjne. 

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Fryzury z opaskami wracają do łask

Fryzury z opaskami były modne w latach 20., później w 60., a i obecnie mają swoje wielbicielki. Opaska stała się uniwersalnym dodatkiem do włosów, który może podkreślić fryzurę, ale także spełnić funkcję praktyczną, podtrzymując włosy przed opadaniem na twarz. Na rynku znajdziemy mnóstwo opasek: z tworzywa, materiałowych, z ozdobnymi elementami na połyskujących drucikach itd. Każda z nich znajdzie zastosowanie w innym przypadku. Najbardziej dekoracyjne są opaski wykorzystywane w upięciach ślubnych. Zazwyczaj posiadają one błyszczące aplikacje, które podkreślają strojną fryzurę i wyróżniają się na tle welonu.

Fryzury z opaskami. Zdjęcie ilustracyjneFryzury z opaskami. Zdjęcie ilustracyjne Victoria Chudinova/shutterstock

Również "codzienne" opaski mogą być interesującym dodatkiem. Ostatnio szczególnie modne są te materiałowe, posiadające różne wzory: kwiatowe, abstrakcyjne, geometryczne itd. Szersze opaski doskonale sprawdzają się jesienią, kiedy można nimi szczelnie otulić uszy i nie niszczyć fryzury.

Fryzury z opaskami. Zdjęcie ilustracyjneFryzury z opaskami. Zdjęcie ilustracyjne Victoria Chudinova/shutterstock

Fryzury pin up, czyli bandana lub opaska w stylu lat 50. 

Coraz częściej można zauważyć na ulicach różne nawiązania do mód panujących w latach ubiegłych. I bynajmniej nie chodzi tu o nieodległe lata 90. czy 80., ale te znacznie wcześniejsze. Moda na fryzury pin up pojawiła się kilka sezonów temu i trwa z powodzeniem. Wywodzi się ona z lat 50. XX wieku, kiedy to panie chętnie upinały włosy, wykorzystując do tego apaszki, chustki, bandany i różnego typu opaski. Takie upięcia w stylu retro zyskały obecnie bardzo na popularności i uchodzą za przejaw dobrego smaku, stylu a przede wszystkim nietuzinkowości w morzu powtarzalnych fryzur, które można zobaczyć na każdym kroku. 

Fryzury pin up. Zdjęcie ilustracyjneFryzury pin up. Zdjęcie ilustracyjne Dean Drobot/shutterstock

Aby stworzyć fryzurę pin up, należy przede wszystkim pofalować włosy. Tego typu upięcie tworzy się w oparciu o loki lub fale, które skrzętnie upięte tworzą idealny kok. Dlatego do wykonania takiej fryzury najlepiej nadają się długie włosy. Charakterystycznym elementem takiego uczesania jest też grzywka - ścięta na prosto lub wywinięta do góry. 

Jak już wspomniano wcześniej, fryzury pin up nie istnieją bez odpowiednich dodatków. Mogą to być bandany z charakterystycznym wzorem, ale też opaski jednobarwne (najlepiej w odcieniu krwistej czerwieni lub granatu) lub z ciekawymi printami (kwiatowymi lub w grochy).

Zobacz też: Sól morska do włosów. Po co i jak stosować?

Więcej o: