Te trzy fryzury bardzo cię postarzą. Lepiej unikać ich jak ognia

Odpowiednio dobrana fryzura podkreśla atuty kobiecej urody, modeluje rysy twarzy i odmładza. Są jednak cięcia i uczesania, których lepiej unikać, ponieważ, zamiast podkreślać urodę, oszpecają i dodają lat. Sprawdź, o których fryzurach powinnaś zapomnieć.

Każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie i młodo. Niestety, nieodpowiednio dobrana fryzura może dodać nam nawet kilkanaście lat. O niektórych fryzurach po prostu lepiej zapomnieć, bo nie wyglądają dobrze u żadnej kobiety, bez względu na jej wiek i kształt twarz. Jak się lepiej nie czesać? Wybraliśmy trzy fryzury, które dodadzą ci lat.

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Duża objętość i mocny tapir już dawno wyszły z mody 

Wiele kobiet do tej pory nie może pożegnać się z tą stylizacją. Jednak powiedzmy sobie szczerze: tapirowanie i mocne utrwalanie włosów lakierem wyszło z mody lata temu. W takiej "napompowanej" fryzurze będziesz wyglądała co najmniej 10 lat starzej. Jeśli chcesz dodać swoim włosom trochę objętości, to użyj pianki do włosów lub pudru do stylizacji. Taka fryzura będzie wyglądała naturalnie i nie doda ci lat.

Te fryzury są dawno niemodnie i bardzo kiczowate. Nie noś ich więcej, bo dodasz sobie ponad 10 lat (zdjęcie ilustracyjne)Te fryzury są dawno niemodnie i bardzo kiczowate. Nie noś ich więcej, bo dodasz sobie lat

Francuski kok to symbol elegancji. W nim każda kobieta wygląda poważnie i dojrzało. Aż zbyt dojrzało!

Nie da się zaprzeczyć, że francuski kok, to uczesanie, które kojarzy się z elegancją i dojrzałością. Jednak w takim uczesaniu nawet dwudziestolatka będzie wyglądała jak własna mama. Żadna kobieta nie chciałaby dodać sobie co najmniej 20 lat. Lepiej postawić na nieco luźniejsze upięcia, a o francuskim koku zapomnieć. 

Fryzury, które odmładzają. Są idealne dla dojrzałych kobiet! Do tego bardzo kobiece i styloweOdmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet. Są modne i stylowe. Skutecznie odejmą ci lat [ZDJĘCIA]

TOP produkty do pielęgnacji już dostępne!

Bardzo długie i proste włosy sprawią, że będziesz wyglądała ponuro 

Długie włosy kojarzą się z młodością i wiele osób twierdzi, że są symbolem kobiecości. Niestety, mogą sprawić, że będziesz wyglądała na znacznie starszą, niż jesteś. Proste włosy podkreślą wszystkie drobne zmarszczki. Jeśli do tego twoje włosy są rzadkie i bez objętości, to w połączeniu ze skórą, która z wiekiem traci swoją jędrność, sprawią, że będziesz wyglądała na zmęczoną i ponurą. Jeśli uwielbiasz nosić długie włosy, to lepiej poradzić się specjalisty, czy taka fryzura do ciebie pasuje albo co zrobić, aby długie włosy były puszyste, pełne blasku i nie odbierały ci uroku. 

Więcej o: