Farba do w這s闚 bez amoniaku. Dlaczego jest lepsza od tradycyjnej?

Farba do w這s闚 bez amoniaku to nie tylko lepsze rozwi您anie dla 鈔odowiska, ale tak瞠 dla naszych w這s闚, kt鏎e po zabiegu nie b璠 mocno zniszczone.

Farba bez amoniaku: dlaczego jest tak ważne, aby go nie zawierała?

Farba do włosów bez amoniaku to coraz bardziej dostępny produkt, zarówno w profesjonalnych salonach jak i w drogeriach (do użytku domowego). Dbałość o zdrowie i kondycję włosów w ostatnich latach stało się kluczowym aspektem podczas doboru kosmetyków do stylizacji i piel璕nacji, a to z kolei przełożyło się na stopniowe odejście od produktów, które w swoim składzie posiadają szkodliwe substancje jak np. amoniak. Farby bez amoniaku są zdecydowanie bezpieczniejsze dla zdrowia, ale także dla środowiska naturalnego. Mogą być one stosowane przez osoby, które posiadają w這sy delikatne, skłonne do uszkodzeń, zniszczeń czy przesuszenia. 

Dobre farby do włosów: co zrobić, aby farbowanie nie niszczyło włosów?

Powszechnie znane jest stwierdzenie, że farbowanie niszczy włosy. Nie do końca jest to prawdą. Oczywiście jeśli zabieg będzie bardzo często powtarzany, będziemy stosować do niego niewłaściwe produkty lub farbowaniu poddawać będziemy włosy, które są w słabej kondycji, wówczas owszem będzie ono negatywnie wpływać na ich stan. Jeśli jednak właściwie przygotujemy się do farbowania, postawimy na dobre farby do włosów i zadbamy o właściwą pielęgnację po zabiegu, wtedy nie powinno dojść do żadnych kłopotów w efekcie zabiegu koloryzacji.

Dobre farby do włosów to takie, które posiadają maksymalnie naturalny skład, pozbawiony komponentów o szkodliwym oddziaływaniu na strukturę włosów i skórę głowy. Jedną z takich niebezpiecznych substancji jest amoniak, dlatego warto zwracać uwagę, czy wybrana przez nas farba nie posiada go w swoim składzie.

Zobacz też: Mushroom blond - modny kolor włosów, który biję rekordy popularności

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Farby blond bez amoniaku: po co amoniak w farbach?

Jeśli zastanawiasz się, o co chodzi z tym amoniakiem, to już wyjaśniamy. Amoniak jest substancją, która w składzie farby do włosów odpowiada za rozchylenie łuski włosa, a co za tym idzie za lepsze przyjęcie przez włosy barwnika i utrzymanie go. W farbach pozbawionych amoniaku również znajdują się substancje o podobnym działaniu, jednak są one zdecydowanie delikatniejsze i mniej drażniące dla skóry i włosów. Ma to swoje minusy. Kolor uzyskany przy użyciu takich farb łatwiej się wypłukuje. Jest to szczególnie widoczne w przypadku farby blond bez amoniaku - jasne kolory stosunkowo łatwo pełzną, a przez to stają się mniej intensywne, wypłowiałe, a co za tym idzie mało atrakcyjne. 

Z drugiej strony osoby, na które amoniak działa bardzo drażniąco - przeszkadza im zapach (który może nawet powodować łzawienie oczu), a także podrażnienia skóry głowy, nie mają innego wyjścia jak skorzystanie z produktów pozbawionych tego składnika. 

Najzdrowsza farba do włosów

Trudno wskazać produkt, który można by jednoznacznie określić jako najzdrowszą farbę do włosów. Dzieje się tak dlatego, że wszelkie produkty przeznaczone do koloryzacji w mniejszy lub w większy sposób negatywnie oddziałują na strukturę włosów, prowadząc do ich wzmożonej łamliwości czy przesuszenia. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o kondycję włosów zarówno przed jak i po farbowaniu. Jeśli zabiegowi koloryzacji poddamy odżywione i zadbane włosy, wtedy żadna farba, nawet ta z amoniakiem, nie uczyni większych problemów. Tak samo po zabiegu należy zadbać, aby włosy odpowiednio nawilżyć poprzez stosowanie szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych. W ten sposób zyskamy pewność, że ich struktura nie ulegnie uszkodzeniu i mimo poddawania działaniu farb pozostanie nienaruszona. 

Zobacz też: 5 najczęstszych błędów popełnianych podczas domowej koloryzacji

Wi璚ej o: