Fryzury komunijne dla dziewczynki. Delikatne upięcia, które podkreślą urodę

Wybór fryzury komunijnej to nie jest wcale łatwa sprawa. Opcji jest naprawdę wiele i czasem trudno się zdecydować, a przecież tego dnia każda dziewczynka chciałaby wyglądać pięknie. Znaleźliśmy na Instagramie kilka modnych inspiracji, które podkreślą urodę dziecka w tym ważnym dniu. Sprawdź, jak wyglądają najpiękniejsze fryzury komunijne.

Przygotowanie dziecka do Pierwszej Komunii Świętej to nie lada wyzwanie. I choć na pierwszym miejscu powinny znaleźć się praktyki duchowe, to jednak każdy rodzić wie, że tego dnia dziecko chciałoby wyglądać wyjątkowo. Dziewczynki do pierwszej komunii idą w pięknych białych sukienkach, więc i fryzura powinna wyjątkowa. Wiele dziewczynek przez kilka miesięcy zapuszcza włosy, aby ułożyć z nich niemal perfekcyjną fryzurę. Jakie uczesania królują teraz na komuniach? Możliwości jest naprawdę wiele: od rozpuszczonych włosów, przez warkocze po fantazyjne koki. Jaką fryzurą podkreślić urodę małej księżniczki? Przedstawiamy kilka inspiracji z Instagrama. 

Zobacz wideo Opaska z warkoczy. Pokazujemy, jak stworzyć romantyczną i prostą fryzurę

Fryzura na komunię dla dziewczynki: rozpuszczone włosy to klasyka wśród fryzur

W rozpuszczonych włosach każda dziewczynka będzie wyglądała ślicznie. Jeśli twoja córka długo zapuszczała włosy, to w tej formie będą najlepiej podkreślone. Do tego fryzura jest łatwa do wykonania. Włosy mogą być proste lub delikatnie zakręcone. Eleganckie fale lub liki doskonale pasują do wianka lub innej ozdoby. Możesz także zdecydować się na zaplecenie części kosmyków i pozostawienie reszty włosów rozpuszczonych. 

 
 

Fryzury komunijne z warkoczem dodadzą uroku każdej dziewczynce

Komunijna fryzura z warkoczem króluje wśród dziewczynek przystępujących do Pierwszej Komunii. Wariacji na temat tej fryzury jest wiele. Jednak komunijne warkocze różnią się znacznie od tych, które zaplatasz córce na co dzień. W tym wyjątkowym dniu warto postawić na warkocz holenderski, kłos, warkocz dopierany lub warkocz dookoła głowy. Sprawdzą się także warkocze bez plecenia. Wszystkie te warkocze możesz przyozdobić delikatnymi kwiatami lub białymi spineczkami i wstążkami. 

 
 

Modne kucyki i delikatne koki to także doskonała fryzura komunijna dla dziewczynki

Koczki i kucyki nigdy nie wychodzą z mody. Taka fryzura doda elegancji każdej dziewczynce. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. Misternie wykonany francuski kok może sprawić, że dziewczynka będzie wyglądała zbyt poważnie. Lepiej wybrać luźniejsze upięcie w stylu boho.

 
 

Wianek z żywych kwiatów, opaski spinki i ozdoby urozmaicą każdą fryzurę komunijną

Fryzura będzie wyglądała wyjątkowo jeśli dodasz do niej jakąś ozdobę. Bardzo modne są wianki z żywych kwiatów, ale możesz postawić także na te klasyczne ze sztucznymi kwiatkami. Do upięcia możesz dobrać także opaskę albo drobne spineczki. Dodatki sprawią, że fryzura będzie się wyróżniała. 

 
 
Więcej o: