Szczuplejsza twarz bez diety? Te modne fryzury zapewnią taki efekt

Dobre cięcie, podobnie jak makijaż, potrafi zdziałać cuda. Jakie fryzury są polecane osobom, które chcą optycznie wyszczuplić twarz? Oto trzy modne i stylowe propozycje.

Szczuplejsza twarz bez diety? To możliwe. Te modne fryzury zapewnią taki efekt. Podpowiadamy, na jakie cięcia lub stylizacje warto zdecydować się, jeśli zależy ci na efekcie optycznego wyszczuplenia twarzy. 

Zobacz wideo Wolszczak walczyła z pocovidowym wypadaniem włosów:

Szczuplejsza twarz bez diety? Przedziałek na środku

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na optyczne wyszczuplenie twarzy jest przedziałek na środku. Taka stylizacja pasuje zarówno w przypadku prostych, jak i falowanych włosów. Poza tym sprawdzi się u posiadaczek kosmyków średniej długości oraz długich. Warto jednak zaznaczyć, że ten trik działa tylko wtedy, gdy są spełnione dwa ważne warunki:

  • Po pierwsze włosy muszą zakrywać uszy.
  • Po drugie twoje pasma nie mogą leżeć płasko na głowie.

Szczuplejsza twarz bez diety? Long bob

Long bob to dłuższa wersja klasycznego boba, która sięga poniżej linii brody lub nawet do obojczyków. Taka fryzura nie tylko wysmukla owal twarzy, ale także optycznie odejmuje lat. Poza tym jest bardzo uniwersalna - pasuje do różnych kształtów twarzy i typów urody. Co więcej, nie wymaga zazwyczaj skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. 

Szczuplejsza twarz bez diety? Bun lift

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modnej stylizacji, która od jakiegoś czas cieszy się ogromną popularnością. Bun lift to świetne rozwiązanie dla posiadaczek długich i średniej długości włosów, które nie chcą ich skracać. 

Szczuplejsza twarz bez diety? Te modne fryzury zapewnią taki efektSzczuplejsza twarz bez diety? Te modne fryzury zapewnią taki efekt shutterstock.com//Jaguar PS

Możemy spotkać się z opinią, że stylizacja ta zapewnia ekspresowy lifting twarzy. Daje efekt napiętej i uniesione skóry, a także optycznie wygładza zmarszczki. Jednak, aby ją wykonać, musisz mieć odpowiednio długie włosy. Pamiętaj o tym, że w tym przypadku twoje pasma nie mogą być zbyt luźne. Mają być związane w bardzo ciasny kok i zaczesane gładko.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: