Najmodniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce. Te cięcia odmładzają i dodają twarzy blasku

Modne fryzury dla kobiet po 50-tce? W tym roku postawimy na krótkie cięcia. Klasyczny bob, pixie cut a może balayage? Dzięki tym włosom twoja twarz będzie wyglądać nawet o 10 lat mniej.

Fryzury dla kobiet po 50-tce wcale nie muszą opierać się na najbardziej klasycznych uczesaniach. W tym roku stawiamy na nowe rozwiązania, które pozwolą nam na stworzenie zupełnie nowego, nowoczesnego obrazu samej siebie. Wiek nie definiuje naszej kobiecości, dlatego nie bójcie się ryzykować. Stylowa fryzura nie tylko znacznie nas odmłodzi, ale przede wszystkim sprawi, że staniemy się pewniejsze siebie. Krótkie cięcia będą strzałem w dziesiątkę.

Zobacz wideo Grażyna Wolszczak walczyła z pocovidowym wypadaniem włosów

Modne fryzury dla kobiet po 50-tce. Klasyczny bob w nowym wydaniu

Z czasem nasze włosy stają się słabsze i bardziej podatne na zniszczenia, dlatego najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem stają się dla nas krótkie cięcia. Ostatnie lata należały do klasycznego boba. W ostatnim czasie powstało mnóstwo wariacji na jego temat, więc nie musimy bać się tego, że nagle wszystkie będziemy nosić taką samą fryzurę. Uczesanie na boba doskonale podkreśla kształt twarzy i nadaje jej charakteru, a dodatkowo eksponuje szyje i wprowadza w naszą codzienność nutkę nowoczesności.

 

Stylowe pixie cut to idealny wybór dla kobiet po 50-tce. Fryzura dla kobiet z charakterem

Pixie cut charakteryzuje się mocno pocieniowanymi pasmami. Jest bardzo krótka, dlatego nie każda z nas zdecyduje się zapewne na tak dużą metamorfozę, choć musimy przyznać, że warto zaryzykować. Dzięki nierównym kosmykom włosy stają się lekkie i bardzo swobodne – tym samym nie będą wymagały od nas specjalnej stylizacji. Ta fryzura sprawdzi się bezbłędnie, jeśli zależy nam na odmłodzeniu i nada każdej stylizacji mocnego pazura.

 

Postaw na rozjaśnione pasma. Dzięki nim twoja twarz będzie rozświetlona i odmłodzona

Dobrym pomysłem będzie także zadbanie o odpowiednią koloryzację. Niektóre z nas czują się świetnie z aktualnym uczesaniem i wolą nie zmieniać biegu swoich pasm, dlatego nowy kolor może okazać się furtką do delikatnej metamorfozy. Jasne fryzury rozświetlają twarz i znacznie wpływają na efekt optycznego odmłodzenia. Możemy zdecydować się na rozjaśnienie pojedynczych kosmyków, lub całkowitą zmianę koloru o kilka tonów. Nie bójcie się także siwizny - w tym roku będzie na topie.

 
Więcej o: