Jakie kolory włosów odmładzają, a które postarzają? Sprawdź, na co stawiać, a czego unikać

Planujesz zmianę fryzury, ale nie wiesz na jaki kolor się zdecydować? Każda kobieta powinna pamiętać, że włosami można zarówno odjąc, jak i dodać sobie lat. Zatem które odcienie działają odmładzająco, a które potrafią postarzać? Odpowiadamy!
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Wiele osób na pytanie o najbardziej odmładzający kolor włosów, odpowiada blond. Owszem jest w tym sporo prawdy, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy odcień pasuje każdemu. Co więcej, żeby odjąć sobie wizualnie kilka lat, wcale nie trzeba, a nawet nie powinno się (ze względu na ryzyko zniszczeń) drastycznie rozjaśniać kosmyków. Poniżej przedstawiamy kilka kolorów włosów, które wizualnie odmładzają oraz te, które niekorzystnie mogą wpływać na naszą urodę.

Kolory włosów, które odmładzają

  1. Miodowy blond - to ciepły odcień blondu, który świetnie sprawdza się u kobiet dojrzałych. Łagodzi bowiem rysy twarzy, doskonale rozświetla cerę i optycznie maskuje drobne niedoskonałości. Co więcej, jest bardzo łatwy w utrzymaniu i nie wymaga nieustannego ochładzania.  
  2. Ciemny blond ze złotymi refleksami - ten kolor włosów jest bardzo popularny wśród Polek. Niektóre kobiety nie przepadają za nim nazywając "mysim". Jest to jednak bardzo wdzięczny i plastyczny kolor, gdyż wystarczy dodać subtelne refleksy, by uzyskać odmładzającą i rozświetlającą twarz fryzurę.
  3. Jasny kasztan - to kolor, który sprawdzi się u kobiet o oliwkowej cerze, a także brązowych, piwnych i zielonych oczach. Jest głęboki, ale jednocześnie lekki i dziewczęcy. Dodatek złocistych refleksów sprawia natomiast, że włosy nabierają trójwymiarowości.

Kolory włosów, które potrafią dodawać lat

Choć piękno nie zna wieku, to są jednak takie kolory, które zamiast podkreślać urodę działają na jej niekorzyść, podkreślając oznaki upływającego czasu. Ich po prostu warto unikać. Są to przede wszystkim jednolite i mocne barwy jak czerń, bardzo jasny i żółty blond oraz czerwień. Te kolory uwydatniają zmarszczki i sprawiają, że twarz wydaje się być bardziej poważna. O odcień włosów powinny zadbać również kobiety z naturalnie siwymi włosami, gdyż jeśli zaniedba się ten odcień, bardzo łatwo może on wizualnie dodać lat. Aby podkreślić blask srebrzystych włosów i sprawić, by wyglądać w nich jak najlepiej, warto stosować specjalny toner, który zniweluje żółte refleksy.

Więcej o: