Te fryzury brzydko wyglądają i dodają lat. Lepiej ich unikaj

Źle dobrana fryzura może postarzyć nawet o kilkanaście lat. Są uczesania, które zamiast podkreślać urodę kobiety, po prostu szpecą. Podpowiadamy, na które fryzury lepiej uważać.

Istnieją uczesania, które odejmują urody i postarzają. Oczywiście, każdej kobiecie pasują inne fryzury, dlatego tak ważną rzeczą jest dobranie uczesania do kształtu twarzy, wieku i typu urody. Jak się lepiej nie czesać? Wybraliśmy fryzury, które brzydko cię postarzą

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę

TOP kosmetyki do włosów!

Trzy zasady, dzięki którym unikniesz postarzającego uczesania

Jeśli chcesz uniknąć fryzury, która cię postarzy, to wystarczy pamiętać, o tych trzech zasadach: 

  1. Fryzura źle dobrana do kształtu twarzy. Stylista powinien dobrać do twojej buzi odpowiednią fryzurę, tak, aby podkreślić jej atuty i zatuszować mankamenty. Źle dobrana fryzura doda ci lat, kilogramów i zniekształci buzię. 
  2. Nie goń usilnie za młodością. Tak zwane "młodzieżowe uczesanie" może postarzyć dojrzałą kobietę, zamiast ją odmłodzić. Intensywne kolory i fantazyjne uczesania podkreślą zmarszczki, zamiast dodać dziewczęcego uroku. Lepiej postaw na coś eleganckiego, ale dopasowanego do wieku. Wtedy będziesz wyglądała młodo i z klasą. 
  3. Długie włosy wcale nie są symbolem kobiecości. Nie trzymaj się kurczowo długich włosów. Zwłaszcza jeśli straciły już gęstość i objętość. Cienkie, bardzo długie włosy sprawią, że twarz będzie wyglądała na wyciągniętą i smutną. Czasem lepiej postawić na modne krótkie cięcie

Jakie fryzury postarzają? Wybraliśmy trzy, których lepiej unikać

Neonowe kolory podkreślą zmarszczki

Zrezygnuj z intensywnych kolorów włosów. Zielenie, błękity i róże sprawią, że twoja twarz będzie wyglądała blado, a zmarszczki staną się bardziej widoczne. Koloryzacja powinna być przede wszystkim dobrana do twojego typu urody. 

Mocne, rockowe cięcia 

Taka drapieżna fryzura przy mocno pomarszczonej twarzy jeszcze bardziej podkreśli twój wiek. Zwłaszcza jeśli kłóci się z twoim stylem. Lepiej więc zrezygnuj z fryzury na jeżyka i postaw na coś delikatniejszego np. krótkiego boba, albo pixie boba. Łagodniejsze cięcie doda uroku. 

Duża objętość i mocny tapir już dawno wyszły z mody 

Mocno natapirowane włosy już dawno wyszły z mody. Teraz pora postawić na naturalność. Zrezygnuj z tapirowania włosów i utrwalania fryzury lakierem.  W "napompowanej" fryzurze każda kobieta wygląda co najmniej 10 lat starzej.

Więcej o: