Jak prawidłowo myć włosy, żeby nie były tłuste? O tym musisz pamiętać

Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania? To bardzo powszechny problem. Podpowiadamy, jak prawidłowo myć pasma, by jak najdłużej nie były tłuste.

Piękne włosy to jedna z naszych najlepszych wizytówek. Niestety, często nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu i kondycji swoich kosmyków. Jedną z przyczyn jest ich nadmierne przetłuszczanie, przez które włosy nie prezentują się atrakcyjnie.

Przyczyną nadmiernego przetłuszczania kosmyków jest wzmożona aktywność znajdujących się na głowie gruczołów łojowych. Sebum, które wytwarzają w nadmiernej ilości, pokrywa nie tylko grubą warstwą skórę, lecz także włosy. Przez to nawet już po zaledwie kilku godzinach od mycia są one przetłuszczone. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Zacznij od prawidłowego mycia włosów.

Jak prawidłowo myć włosy, żeby nie były tłuste?

Oto kilka ważnych zasad, o których musisz pamiętać w trakcie mycia włosów.

  • Szampon, którego używasz, powinny być jak najbardziej delikatny i mieć neutralne pH. Unikaj silikonów i wysuszających alkoholi.
  • Nie myj włosów codziennie - rób to co dwa lub co trzy dni. Pamiętaj o tym, że im częściej myjesz włosy, tym bardziej wysuszasz skórę, która zaczyna się bronić.
  • W trakcie mycia włosów zapomnij o gorącej wodzie. Znacznie lepiej sprawdzi się ta letnia, która nie tylko doskonale domyka łuski, lecz także obkurcza ujścia gruczołów łojowych.
  • Staraj się także nie nakładać odżywki na skórę głowy. Wystarczy aplikacja produktu od wysokości ucha w dół.
  • Pamiętaj także o tym, by po umyciu odcisnąć włosy w bawełniany podkoszulek. Zapomnij o mokrych i ciepłych ręcznikach, które działają jak sauna. Przez nie skóra głowy broni się i wydziela większe ilości sebum.

Nie zapomnij o tym ważnym kroku

W ostatnim czasie coraz więcej marek kosmetycznych wprowadza do swojej oferty peelingi do skóry głowy. Zabieg ten wywodzi się z pielęgnacji koreańskiej. Tamtejsze kobiety twierdzą, że piękne włosy zaczynają się od zadbanego skalpu. Dlatego też warto wykonywać taki peeling 1-2 razy w tygodniu (dokładnych informacji na ten temat zawsze szukaj na opakowaniu).

Regularnie wykonywane peelingi skóry głowy mają doskonały wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Oto najważniejsze powody, dla których warto wprowadzić ten zabieg do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

  • Zmniejszenie skłonności włosów do przetłuszczania.
  • Zniwelowanie łupieżu.
  • Ochrona przed łupieżem.
  • Zahamowanie wypadania włosów.
  • Zniwelowanie swędzenia skóry głowy.

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: