Wiele kobiet zwykle skupia się na tym, jak wyglądają włosy na ich długości. Nakładają maski, odżywki czy stosują sera, a zapominają o kluczowym elemencie, jakim jest zadbanie o kondycję skóry głowy. Jeśli natomiast zaniedbasz skórę głowy, włosy nie będą miały szansy rosnąć zdrowe i mocne. Warto zatem poświęcić temu elementowi trochę więcej uwagi. Jeśli będziesz regularnie dbać o skórę głowy, z pewnością szybko zauważysz efekty m.in. w postaci szybszego porostu.
Raz na zawsze należy sobie zapamiętać, że nie powinno się myć włosów w zbyt ciepłej i zbyt gorącej wodzie. Gorąca woda źle wpływa na naskórek, pobudzając ją do produkcji sebum. Ponadto odchyla łuski, przez co włosy stają się szorstkie i łatwiej się puszą. Zimna natomiast zamyka łuski i sprawia, że wnikanie kosmetyków w głąb włosa jest utrudnione. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie włosów w letniej wodzie, która jest optymalna zarówno dla włosów, jak i skóry głowy.
Mycie włosów to popularna czynność, jednak zaskakująco dużo osób robi to po prostu źle. Dokładnie chodzi o sposób nakładania szamponu. Bardzo ważne jest, by przed zawsze rozwadniać szampon przed jego aplikacją na skórę głowy. To sposób, dzięki któremu unikniesz podrażnienia skóry głowy.
To czynność, o której nie powinno się zapominać. Peeling oczyszcza skórę głowy i pomaga pozbyć się martwego naskórka. Niestety naskórek oraz resztki kosmetyków, które zbierają się wokół korzeni włosów hamują ich wzrost. Co więcej, nadmiar zrogowaciałego naskórka może powodować, że składniki w kosmetykach będą się gorzej wchłaniać.
Wcierki to jedne z najpopularniejszych kosmetyków stosowanych, by przyspieszyć porost włosów. Wzmacniają one cebulki i poprawiają stan skóry. Podczas stosowania wcierek najważniejsza jest systematyczność. Powinno się je stosować przed lub po każdym myciu w zależności od rodzaju włosów. Wcierki można kupić gotowe lub przygotować samodzielnie w domu w postaci naparów ziołowych. Świetnie sprawdzą się wywary z pokrzywy, tataraku, łopianu czy skrzypu polnego. Zioła przywracają prawidłowe nawilżenie skórze głowy, zmniejszają przetłuszczanie oraz działają przeciwbakteryjnie.