To najmodniejsza fryzura tego roku. Kiedyś wszyscy się z niej śmiali, teraz jest hitem wśród kobiet

Shaggy hair to fryzura, która podbiła świat w latach 70. Chociaż przez pewien czas charakterystyczne uczesanie wydawało się zabawne, dziś znów wraca do świata mody i staje się najgorętszym trendem w 2021 roku.

Jane Fonda, Dawid Bowie, Diane Keaton, Jane Birkin, Mick Jagger to postaci, które łączy nie tylko przebojowość, ale także fryzura. Właśnie z nimi kojarzy nam się shaggy hair w pierwszej kolejności. W 2021 roku wracamy do niej nie tylko dlatego, że wygląda świetnie, ale również z powodu wygody.

Zobacz wideo Jane Fonda treningiem namawia rodaków do głosowania

Odzwyczailiśmy się od długotrwałego czesania i modelowania, a stawiamy na szybkie i proste rozwiązania. Shaggy hair nie potrzebuje specjalnego układania. Fryzura ma wyglądać, jakbyśmy dopiero co wstały z łóżka. 

Shaggy hair - komu pasuje?

Shaggy hair to fryzura, w której postrzępione kosmyki włosów żyją własnym życiem. Ma różne warianty: z przedziałkiem, grzywką typu curtain bangs - zawsze wygląda dobrze. Włosy z przodu powinny być krótkie, natomiast z tyłu długie. 

 

Cieniowanie jest wygodne, bo wystarczy wysuszyć włosy suszarką, żeby się układały. Shaggy hair nadają tekstury, objętości, lekkości, więc szczególnie rekomendowane są paniom o cienkich włosach. 

 
Jestem wielkim fanem tej fryzury, to taki kultowy wygląd z lat 70. Pamiętam, jak wiele lat temu zrobiłem ją u Alexy [Chung] z dodatkową grzywką wokół twarzy. Ten styl dodaje dużo objętości i tekstury do włosów, co jest świetne dla delikatniejszych włosów

-  mówił fryzjer, George Northwood w rozmowie z "Glamour". 

Więcej o: