Jak dbać o włosy, aby wyglądały pięknie, nawet przy minimalnej stylizacji? Francuzki mają na to sposób

Jak dbać o swoje włosy? Francuzki mają na to kilka sposobów. Okazuje się, że są w stanie osiągnąć piękną, zadbaną fryzurę, bez nadmiernej stylizacji. Jak uzyskać taki efekt? Wymaga to minimalnych działań, które mogą dać maksymalny efekt. To bardzo proste.

Jak prawidłowo dbać o swoje włosy? Przede wszystkim, nie należy narażać ich na nadmierne przesuszenie, oraz działanie zbyt wielu kosmetyków. Wiedzą o tym Francuzki, które ograniczają pielęgnację do minimum, stawiając na jakość, a nie ilość zabiegów domowych.

Stylizacja włosów również w ich przypadku jest minimalna. Przeczesane delikatnie włosy mogą wyglądać przepięknie bez stylizacji na gorąco, czy lakieru. Oto kilka zasad, które pomogą ci zadbać o włosy. Mało, może znaczyć wiele. 

Zobacz wideo Olga Kalicka już po wizycie u fryzjera. Przyciemniła włosy.

Jak prawidłowo dbać o włosy? Postaw na prostą fryzurę, która wygląda naturalnie

Aby włosy były ułożone w naturalny, stylowy sposób, należy przede wszystkim zacząć, od dokładnego rozczesania. Niezależnie od tego, czy twoje włosy są proste, czy mają lekkie fale, przeczesz je delikatnie szczotką i palcami. Nigdy nie rozczesuj "na sucho" włosów kręconych, bo zamiast skrętu pojawi się puch. Włosy Francuzek zazwyczaj sięgają za ramiona i mają regularnie przycinane końcówki. To zapewnia im zdrowy wygląd i pomaga uniknąć rozdwajania się włosów. Popularne w ostatnim czasie są również włosy z grzywką. Zdrowy, elegancki wygląd zapewni im curtain bangs. 

 

Włosy zadbane i piękne, bez nadmiaru kosmetyków. Jak je układać?

Aby włosy były piękne i wyglądały naturalnie, Francuzki nie stosują farbowania ich na ekstrawaganckie kolory. Rezygnują z tego zupełnie, lub stawiają na naturalne odcienie. Układanie włosów przy pomocy past i lakierów, również jest im obce. Zbytnio wysusza pasma i naraża je na zniszczenie. Zamiast tego stosują delikatne lotiony, lub wcierki, które pomagają wydobyć z włosów piękny skręt domowym sposobem. Francuzki cenią sobie naturalny look, który jednocześnie działa na nie odmładzająco. Naturalny kolor włosów i brak przesadnych stylizacji, pomaga im wyglądać dziewczęco i młodo. 

Jakich kosmetyków używać? Francuzki unikają popularnych marek

Sposobem na piękne i zadbane włosy Francuzek, jest unikanie drogeryjnych marek. Zamiast tego, stawiają na naturalne maski i wcierki, które mogą wykonać w domowym zaciszu. Pewne składu kosmetyków, stosują mleczko owsiane, olejek arganowy, czy aloes. Jeśli już muszą użyć konkretnego szamponu, czy farby, stawiają na produkty zakupione u fryzjera. W ten sposób są pewne tego, czego używają, nie ryzykując utraty pięknego wyglądu swoich włosów. 

Więcej o: