Idealna fryzura na wesele dla gościa? Postaw na proste rozwiązania

Na jaką fryzurę się zdecydować, gdy wybierasz się na wesele? Ten dzień należy dla nowożeńców, więc postaw na skromne rozwiązania. Przygotowałyśmy kilka propozycji, które są proste w wykonaniu i niezwykle efektowne.

Choć wiele z nas uwielbia chodzić na wesela, otoczka, którą stworzyliśmy wokół nich, często zmywa nam sen z powiek. W co się ubrać?  W jakie dodatki zainwestować? Czy te buty będą pasować? A może pójdę do fryzjera? Pytań jest wiele, a odpowiedzi nie nadchodzą. Gdy zostajemy zaproszeni na czyjeś wesele, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że ten jeden dzień należy do pary młodej, nie do nas. I to nie na nas ma być skupiona cała uwaga – choć wiadomo, że chcemy wyglądać elegancko i szykownie. Na jaką więc fryzurę postawić? Najlepiej spiszą się proste rozwiązania.

Zobacz wideo Opaska z warkoczy. Pokazujemy, jak stworzyć romantyczną i prostą fryzurę

Fryzury na wesele dla gościa. Na jakie upięcia i ułożenia postawić?

Wesela są objęte swego rodzaju etykietą. Niektórych rzeczy nie wypada robić i niektórych rzeczy nie wypada włożyć – tak to czasami bywa i trzeba się do tego dostosować. I choć kwestia fryzury może się wydawać niektórym wyjątkowo błaha, dla nas, kobiet bywa jedną z najważniejszych przywar i przyjemności wynikających z zaproszenia. Przecież właśnie dostałyśmy szansę i możliwość na to, by w końcu odstrzelić się jak trzeba. Mimo wszystko wiąże się to z wieloma rozterkami dotyczącymi tego, na jakie uczesanie się zdecydować. Postanowiłyśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować mini poradnik weselno – włosingowy. Być może stanie się to dla was malutką nutką inspiracji.

Idealne upięcie na wesele? Zdecyduj się na wysokiego kucyka

Jeśli nie masz nic przeciwko związanym włosom, proponujemy kucyka na wysokim podbiciu. Ta fryzura świetnie skomponuje się z gładko wyczesanymi pasmami. Nie muszą być idealnie proste, równie dobrze możemy podkręcić końce lub całą długość na lokówce. Ważne jest jednak to, by kosmyki nie były niesforne. Mają tworzyć idealną taflę. Aby wykonać eleganckiego kucyka, zacznij od lekkiego natapirowania włosów u nasady. Następnie zbierz włosy wysoko, prawie na czubku głowy i przepleć przez gumkę. Wygładź całość grzebieniem i spryskaj lakierem. Efekt elegancji będzie jeszcze bardziej widoczny, jeśli ukryjemy gumkę za pomocą jednego z pasm i wsuwki.

 

Luźnie fryzury w stylu boho to idealny wybór na wesele. Dodadzą ci lekkości i świeżości

Fryzury w stylu boho wydają się być niezawodne – i zapewne właśnie takie są. Nasza propozycja będzie opierać się na luźnym koku stworzonym z delikatnych warkoczyków. Zacznij od zrobienia na boku głowy prostego przedziałka, a następnie zacznij z jednej strony formowanie francuza (dobieranego warkocza). Drugą część włosów spleć w luźnego, tradycyjnego warkocza lub kłosa i połącz obie strony na dole głowy w formie koka przymocowanego wsuwkami. Całość dokładnie spryskaj lakierem.

 

Jesteś fanką rozpuszczonych włosów? Postaw na luźne fale

Jeśli nie lubisz za bardzo upięć i najlepiej czujesz się w rozpuszczonych włosach, zadbaj o ich odpowiedni wygląd. Przed uroczystością zafunduj sobie zabieg wygładzający włosy. Możesz skorzystać z kosmetyków firmy Olaplex lub ze zwykłej maski. Następnie dokładnie wysusz pasma i zacznij zakręcać je na lokówce. Pamiętaj o tym, by po zakończeniu rozczesać całość i potraktować ją olejkiem, który podbije efekt błysku.

 
Więcej o: