Przedziałek na środku czy na boku? Zdania są podzielone. Od czego zależą?

"Przedziałek na środku czy na boku?" - to pytanie podzieliło pokolenia. Jedni twierdzą, że middle part to jedyna dopuszczalna opcja, inni zacięcie bronią tego drugiego. Czym wiec kierować się podczas doboru odpowiedniej opcji? Podpowiadamy.

Dzisiejszy świat kocha spory. Dowodzą temu wszystkie światy - od politycznego aż po modowy. I być może w tym tkwi natura ludzkości, a dyskusje stały się naszym chlebem powszednim. Niedawno na łamach jednej z najpopularniejszych aplikacji ostatnich lat, TikToku, rozpętała się bitwa o przedziałek. Zawodnikiem numer jeden okazało się pokolenie gen Z, czyli osoby urodzone po 1996 roku, które uparcie twierdziły, że jedyną dopuszczalną opcją układania włosów jest przedziałek na środku głowy. Zawodnikiem numer dwa stało się opozycyjne pokolenie millenialsów, które stanęło w obronie przedziałka na boku, mówiąc, że ta fryzura stała się dla nich częścią dziedzictwa. Jak zakończyła się wojna i które uczesanie zyskało miano bardziej urodziwej?

Przedziałek na środku czy na boku? Spór na TikToku podzielił pokolenia

Jakiś czas temu na TikToku zawrzała gorąca wojna o ułożenie włosów. Platformę zalała fala filmików, która miała być dowodem na to, że przedziałek na środku to jedyna opcja przedziałku, na którą możemy liczyć, gdy zależy nam na modnym i pięknym wyglądzie. Jedna z TikTokerek,@ladygleep, postanowiła opublikować nagranie, na którym porównywała do siebie obie wersje. Dumnie wypowiedziała następujące słowa:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że nie ma na świecie ani jednej osoby, która wygląda lepiej w przedziałku na boku niż na środku.

Pod hasztagiem #MiddlePartChallenge pojawiło się mnóstwo odpowiedzi od innych użytkowników portalu, którzy wtórowali w swoich klipach słowom @ladygleep. Na reakcję drugiej strony nie trzeba było czekać. Millenialsi wiernie bronili przedziałka na boku, twierdząc, że stał się on częścią ich dziedzictwa. Spór przeniósł się także na Twittera, na którym strony ostro walczyły o swoje ideały poprzez wykorzystanie sztuki zwanej sarkazmem.

Wojna okazała się być ostatecznie walką z wiatrakami. Oba zgrupowania pozostały przy swoich racjach, nie przejmując się zdaniem drugich. Czy w opinii gen Z mogła być namiastka prawdy?

Na jaki przedziałek najlepiej jest się zdecydować? Kieruj się kształtem twarzy

Choć opinia obu stron konfliktu była mocno wykrzykiwana, w rzeczywistości to, na jakie uczesanie powinniśmy się zdecydować, wcale nie zależy tylko i wyłącznie od panującej mody. Możemy się nią oczywiście kierować, ale nie zapewni to nam wymarzonych efektów.

 

Jeśli zależy ci na wysmukleniu okrągłej twarzy, postaw na przedziałek na środku – pod warunkiem, że nie będziesz nosiła włosów za uszami. W przypadku gdy twoja szczęka jest mocno zarysowana, a twoim marzeniem jest jej ukrycie, zdecyduj się na przedziałek na boku. Pamiętaj jednak, że kluczową kwestią pięknego wyglądu są przede wszystkim zdrowe, lśniące włosy, więc to one powinny się stać domeną doboru odpowiedniego uczesania.

Więcej o: