Co na przetłuszczające się włosy? Poznaj przyczyny i rozwiązanie tego problemu

Przetłuszczające się włosy to zmora nastolatek i kobiet dojrzałych. Zbyt duża ilość produktów pielęgnacyjnych czy może częstotliwość mycia są przyczyną tego problemu? Niestety nie wystarczy zmienić tylko tych dwóch nawyków.

Przetłuszczające się włosy to dyskomfort, z którym mierzy się wiele kobiet. Częste mycie i szukanie przyczyn problemu sprawiają, że tracimy mnóstwo czasu. Szczególnie podczas wyjazdów, kiedy chcemy cieszyć się wolnością, a nie myśleć o poziomie czystości naszych kosmyków. Jak walczyć z tym problemem?

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Co na przetłuszczające się włosy? Najpierw wyeliminuj przyczynę

Sprawdź przyczyny tego powszechnego problemu. Co sprawia, że włosy szybciej przetłuszczają się?

 • Nakładanie odżywki na całe włosy - nasada powinna być omijana szerokim łukiem, ponieważ tego typu kosmetyki stymulują produkcję łoju. Pokrywaj takim produktem tylko kosmyki na długości lub same końcówki. Najlepiej użyć odżywki bez silikonu.
 • Nadmierna ilość produktów pielęgnujących - odżywka, maska, spray nawilżający, olejek i serum użyte tego samego dnia to zdecydowanie za dużo. Lepiej wybrać tylko 2 z wymienionych specyfików i nie przesadzać z pielęgnacją.
 • Stres również może być przyczyną tego problemu, a także wielu innych: wypadania kosmyków, trądziku lub tycia, ponieważ powoduje nadmierny apetyt.
 • Zbyt częsta aktywność fizyczna powoduje, że częściej poci się skóra na całym ciele, a przy tym skóra głowy. 

 • Łupież - ten problem idzie w parze z przetłuszczaniem, dlatego najpierw należy usunąć tę uciążliwą dolegliwość.

Co na przetłuszczające się włosy? Te nawyki rozwiążą Twój problem

 • Raz w tygodniu oczyść włosy specjalną miksturą, do której będziesz potrzebowała soli morskiej, oleju kokosowego i szamponu dla dzieci. Połącz ze sobą wszystkie składniki i wmasuj w skórę głowy, a następnie spłucz po 10 minutach. Efekty przychodzą szybko.
 • Podczas mycia kosmyków wykonuj delikatne ruchy. Szampon zawsze spłukuj letnią wodą, nie gorącą. Końcówki możesz potraktować nawet lodowatą. Wzmocnisz dzięki temu ich blask.
 • Zwróć uwagę na temperaturę powietrza podczas suszenia. Najlepiej wybrać ciepły lub chłodny strumień.
 • Jeśli chcesz na dłużej cieszyć się czystymi włosami, na noc zwiąż je w kucyk lub zapleć w warkocz. Użyj do tego jedwabnej gumki, która nie wyrwie kosmyków. Podczas snu często przekręcamy się, dlatego rozpuszczone włosy mogą być narażone na plątanie, łamanie i przetłuszczanie, do którego dochodzi wskutek nadmiernego pocierania skóry głowy o poduszkę.
 • Czapki, kapelusze i kaptur niestety ograniczają dostęp powietrza i dlatego włosy protestują, nadmiernie przetłuszczając się.
 • Zwróć uwagę na sposób odżywiania. Dbaj o dawkę owoców, warzyw oraz suplementację i unikaj oczywiście tłustego jedzenia. Jeżeli tłuszcze, to muszą one pochodzić ze zdrowych źródeł. 
Więcej o: