Ta fryzura z lat 90. to hit roku! Big chops wysmukli twarz i eksponuje kobiecość

Krótkie fryzury to hit na 2021. Pokochały je największe trendsetterki i ikony mody. Dzięki nim wyglądamy charakternie i niesamowicie kobieco. Big chops to powrót do lat 90. Jest seksowny, stylowy i prosty w ułożeniu.

Wiosna to szczególna pora roku. Wszystko budzi się do życia - razem z nami. Daje nam szansę na stworzenie swojej historii od nowa i zbudowanie nowej perspektywy na życie. I choć jest to sprawa zupełnie umowna i stereotypowa, zwykle bez zmrużenia oka, po prostu idziemy na te warunki. Stawiamy na zmiany, decydujemy się na ryzyko. Dla nas, kobiet, największym symbolem nadchodzącego przełomu zazwyczaj jest zmiana fryzury. To ona zwiastuje rozpoczęcie nowej epoki. Czujemy się inne, jemy inne desery i pijemy inne kawy. W tym roku stawiamy przede wszystkim na krótkie cięcia, które odwołują się nie tylko do aktualnych trendów, ale również do praktyczności i wygody. Po erze pixie cut przyszła kolej na nową alternatywę – big chops z lat 90. powrócił do nas jak bumerang. Kto powinien się na niego zdecydować i jak wygląda?

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Big chops to cięcie dla najodważniejszych. Najmodniejsza fryzura z lat 90. wysmukla twarz i eksponuje szyję

Big chops okrył się falą sławy już w latach 90. Nosiły go wówczas największe gwiazdy, m.in. Gwen Stefani czy P!ink, później zakochały się w nim Miley Cyrus i Rihanna. Te ikony świata celebrytów pokazały nam, że krótkie fryzury są bardzo charakterne i bardzo sexy. Odważne cięcie, które opiera się na krótszym tyle i dłuższej, opadającej grzywce, stało się sposobem na połączenie mody i wygody. Nie wymaga od nas godzin spędzonych przy lustrze i nie sprawi nam problemów, bez względu na pogodę. Istotną kwestię odgrywa w niej jednak przede wszystkim mocne cieniowanie. Asymetryczne ułożenie wyróżni nas z tłumu i doskonale wyeksponuje szyję.

 

Czy kogokolwiek z nas dziwi ten powrót do lat 90.? Raczej nie. Moda przeszłości stała się dla nas w ostatnim czasie sposobem na tworzenie stylizacji i budowanie niepowtarzalnego image’u. Wracają do nas oversize’owe bluzy, szalone i kolorowe okulary,  dzwony i fenomenalne kolory pasteli. Big chops stanie się doskonałym uzupełnieniem najmodniejszego looku na 2021. Czy znajdziesz w sobie pokłady odwagi i postawisz na bardzo krótkie cięcie? Wszystko wskazuje na to, że będzie warto.

 
Więcej o: