Blunt bob to modna fryzura na lato. Niestety, nie dla każdego rodzaju włosów. Komu pasuje?

Blunt bob, to kolejna odmiana modnej fryzury bob, która z pewnością zwróci twoją uwagę. Jest prosta, łatwo się ją układa i będzie bardzo modna w nadchodzącym sezonie. Niestety, nie jest dobra dla każdego rodzaju włosów. Koniecznie sprawdź, czy powinnaś ją mieć.

Blunt bob to modna fryzura na lato, która nie wymaga skomplikowanej stylizacji. Polega na prostym cięciu włosów, na długości nie dłuższej niż do ramion. Jest bardzo nowoczesna, prosta i z lekkim pazurem. Będzie dobra na co dzień, ale też na wyjątkowe okazje. Niestety, jej odpowiedni wygląd zależy od rodzaju włosów. Nie będzie dobra dla posiadaczek każdego rodzaju pasm. Upewnij się, czy to fryzura dla ciebie. 

Zobacz wideo Dwa koki są lepsze niż jeden? Zobacz, jak zrobić fryzurę idealną dla znudzonych klasyką

Blunt bob to modna fryzura na lato. Jak wygląda?

Blunt bob to odmiana klasycznego boba, która charakteryzuje się bardzo prostym cięciem. Końcówki są  skrócone maksymalnie do wysokości ramion. Najlepiej wygląda, jeśli sięga do połowy szyi, lub lekko za uszy. "Blunt cut" w języku angielskim oznacza cięcie tępymi nożyczkami. Również w tym przypadku warto, aby zachować ten nieco niedbały efekt. Doda on całej fryzurze nieco drapieżności. Stworzy też warstwy, które optycznie zwiększą objętość włosów i pomogą im lepiej się układać w naturalny sposób. 

 

Blunt bob pasuje do każdego kształtu twarzy? Niekoniecznie

Blunt bob nie będzie wyglądał najlepiej w przypadku wszystkich kształtów twarzy. Najkorzystniejszą fryzurą będzie dla pań o podłużnym, lub trójkątnym kształcie twarzy. Kobiety o kwadratowym, lub okrągłym typie twarzy mogą pozostać przy innych wersjach boba i będą w nich wyglądać prześlicznie. Nie bez znaczenia jest też rodzaj włosów, ponieważ blunt bob nie jest odpowiedni dla ich wszystkich typów. 

 

Blunt bob nie jest dobry dla każdego rodzaju włosów. Czy mowa o twoich?

Blunt bob jest odpowiedni dla włosów cienkich, słabych i suchych. Optycznie zwiększy ich objętość, a niedbałe przycięcie ich na prosto ukryje skłonność do rozdwajania. Dodatkowo, będzie je łatwo ułożyć i unieść u nasady. Jeśli jesteś posiadaczką wyjątkowo grubych i mocnych włosów, takie obcięcie kosmyków może dać efekt "szczotki". Włosy będą odstawać na boki i układać się w nienaturalny sposób. Posiadaczki cienkich włosów mogą być szczęśliwe i oczarować wszystkich modną fryzurą w nadchodzącym, letnim sezonie. Blunt bob to prawdziwy hit!

Więcej o: