Ukraińska Roszpunka od 30 lat nie była u fryzjera. Jej włosy sięgają aż do ziemi - jak je pielęgnuje?

Wiele kobiet marzy o włosach jak u księżniczki. Taką fryzurą może pochwalić się Alena Kravchenko z Ukrainy. Jej długie włosy mają prawie dwa metry i dzięki nim zyskała przydomek Roszpunki. Ukraińska modelka od 30 lat nie była u fryzjera. Jak dba o włosy? Zdradziła kilka swoich sekretów.

Alena Kravchenko to ukraińska modelka pochodząca z Odessy. Jej znakiem rozpoznawczym są długie blond włosy. Internauci z całego świata, którzy obserwują jej profil na Instagramie okrzyknęli ją "współczesną Roszpunką". Jej fryzura faktycznie przypomina włosy znanej bohaterki baśni braci Grimm.  

Współczesna Roszpunka może pochwalić się włosami o długości prawie dwóch metrów

Alena Kravchenko od 30 lat nie była u fryzjera. Jej mama powtarzała jej od dzieciństwa, że kobieta powinna mieć długie włosy. Ukrainka bardzo wzięła sobie do serca słowa matki:

Ta myśl jest głęboko zakorzeniona w mojej głowie. Przez te wszystkie lata z wielką miłością zapuszczałam włosy.

Jej włosy mają teraz długość 180 cm, czyli więcej niż jej wzrost. Jak sama przyznaje, czasami, gdy rozpuści włosy, zdarza się, że na nie nadepnie, dlatego najczęściej nosi koki, kucyki lub warkocze

Alena ostatni raz Alena była u fryzjera, gdy miała pięć lat. 

Wtedy moje włosy zostały krótko obcięte i nigdy więcej nie poszłam do fryzjera ponownie - wspomina.

Jak opowiada 35-latka, ludzie często zaczepiają ją na ulicy. Chcą dotknąć jej włosów albo zrobić sobie z nią zdjęcie. Właściwie trudno się dziwić - osób o włosach aż do ziemi nie jest zbyt wiele, więc taki widok może zaskakiwać. 

 

Ukraińska Roszpunka zdradziła sekret swoich pięknych włosów. Jak je pielęgnuje?

Alena Kravchenko zapewnia, że każdy może mieć tak długie włosy. Wystarczy tylko cierpliwość i odpowiednia pielęgnacja. Jaki jest sekret współczesnej Roszpunki? 35-latka myje włosy raz w tygodniu i nigdy nie czesze ich, gdy są mokre, ponieważ to uszkadza strukturę włosa. Nie używa także suszarki, tylko czeka, aż włosy same wyschną. Nie zdradziła jednak, ile zajmuje to czasu. Poza tym modelka używa naturalnych masek i profesjonalnych kosmetyków, które wzmacniają i odżywiają włosy. Do tego wykonuje regularnie masaż głowy, aby przyśpieszyć wzrost włosów. 

 

Polacy też mają swoją Roszpunkę. Małgorzata Kulczyk może pochwalić się równie imponującą fryzurą co Alena Kravchenko

Warto jednak wspomnieć, że Polacy mają też swoją Roszpunkę. Jest nią mieszkająca aktualnie w Wielkiej Brytanii Małgorzata Kulczyk. 

 
Więcej o: