Balejaż był kiedyś najmodniejszą koloryzacją. Czy znów jest hitem? Jak wygląda w odświeżonej wersji?

Balejaż był kiedyś najmodniejszą koloryzacją. Czy teraz jest już passe? Wcale nie! Na przestrzeni lat balejaż bardzo się zmienił. Nie zobaczysz już wielokolorowych, mocno odcinających się od siebie pasemek. Jak teraz wygląda balejaż?

Blond to od lat  jeden z najbardziej pożądanych kolorów włosów. Rozjaśnianie cieszy się ogromną popularnością i na przestrzeni lat doczekaliśmy się wielu rodzajów tego typu koloryzacji. W latach 90. najmodniejszą metodą koloryzacji włosów był balejaż. Ówcześnie dwukolorowe, a czasem nawet trzykolorowe pasemka mocno odcinały się od siebie. Taka koloryzacja już dawno została okrzyknięta zbrodnią dla włosów. Jak teraz wygląda balejaż? Czy dalej jest modny? Odpowiadamy! 

Zobacz wideo Roksana Węgiel pochwaliła się nową fryzurą

Balejaż - jak wygląda najbardziej znana koloryzacja? 

Kiedyś? Różnokolorowe pasemka, często wykonywane rozjaśniaczem tak, że przejścia między kolorami były widoczne. Najczęściej efekt tej koloryzacji zależał od tego, jak zadziałał rozjaśniacz - często zostawiane były niemal białe pasemka włosów mocno odcinające się od naturalnego odcienia. Jednak dzisiejszy balejaż nie ma nic wspólnego z farbowaniem z poprzedniego wieku. Ta metoda koloryzacji tak naprawdę nigdy nie wyszła z mody, jedynie przybrała nową formę. Balejaż jest podstawą do wszystkich rozjaśnień: refleksów, ombre czy sombre. Z tą różnicą, że kolory mają płynnie przechodzić jeden w drugi. Pasemka mają być delikatne i bardzo naturalne. 

Ombre, sombre, odwrócony balejaż - najmodniejsze koloryzacje 2021 

Ombre i jego delikatniejsza wersja - sombre - już od lat są hitami koloryzacji. Ciemniejszy odrost i rozjaśnione końce to efekt, który pokochały kobiety na całym świecie. Ombre jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które lubią wyrazistość. Najczęściej jest to połączenie brązu (u nasady) z jasnym blondem (na końcach). Jeśli jednak razi cię aż taka różnica tonów, zdecyduj się na sombre. Efekt jest znacznie delikatniejszy, a specjaliści uważają, że dobrze wykonana sombre to nie więcej niż jeden ton różnicy między nasadą a końcówkami włosów. 

 

Balejaż doczekał się także swojej odwróconej wersji. Reverse balayage to koloryzacja zupełnie inna niż ta, którą znałyśmy do tej pory. Zamiast rozjaśniania włosów, przyciemnia się je. Nie nakłada się kilku kolorów blondu na włosy, tylko robi delikatne ciemniejsze przejścia między pasmami. Taka koloryzacja przypomina trochę ombre. To doskonałe rozwiązanie dla blondynek, które chciałyby coś zmienić w swoim wyglądzie, ale nie chcą drastycznie przyciemniać włosów.

Czy balejaż jest modny? 

Ależ oczywiście! Tylko już nie w tej wersji sprzed lat! Teraz stawiamy na subtelne przejścia między kolorami, więc ombre, sombre i refleksy to dobry wybór. Współczesny balejaż to gwarancja naturalnego efektu - o ile jest zrobiony profesjonalnie! 

 
Więcej o: